Mārupes siltumenerģijas tarifs paaugstinās par teju 70 procentiem

No 1. marta Mārupē iedzīvotājiem siltumenerģijas tarifs paaugstināsies par gandrīz 70 procentiem. Daļa iedzīvotāju atzīst, ka rēķinus ir grūti apmaksāt jau šobrīd, tāpēc gaidāmais tarifu kāpums liks ne tikai taupīt tēriņus, bet arī domāt - no kā atteikties, piemēram, medikamentiem un citām ikdienas vajadzībām. 

Patlaban Mārupē siltumenerģijas gala tarifs ir 75,35 centi par megavatstundu. Ja sabiedriskā pakalpojuma regulēšanas komisija apstiprinās pašvaldības uzņēmuma iesniegto jauno tarifu, no marta iedzīvotājiem, kuru mājokļus apsilda centralizētā apkures sistēma, būs jāmaksā 127,29 eiro par kilovatstundu.

Pašvaldības uzņēmums “Mārupes komunālie pakalpojumi” centralizēto apkuri nodrošina 27 daudzdzīvokļu mājām - Tīraines, Skultes un Mārupes ciemos. “Rēķins liels, patēriņš arī liels, jo dažādi katli. Tas, ka mājās iekšā ir ļoti daudz tehniku dažādu. Mēs gaidām par savu māju, ko mēs saņemsim šajā mēnesī,” saka Tatjana, Mārupes iedzīvotāja.

“Pagaidām 80 eiro. Pagājušajā mēnesī, bet mēs nezinām, cik būs par šo mēnesi. Visa nauda aizies, lai apmaksātu dzīvokli un paēst nopirkt. Medikamentus un visu pārējo diez vai es varēšu atļauties,” saka Viktorija, Mārupes iedzīvotāja.

Dabas gāzes cenas kāpums atspoguļosies arī pašvaldībā esošo privātmāju iedzīvotāju rēķinos. “Es lietoju gāzi apkurei un arī siltā ūdens nodrošināšanai. Man ir tā saucamais izlīdzinātais maksājums, un es pagaidām īsti vēl neesmu aptvēris, ko tas man īsti maksās, jo acīmredzot pēc tā izlīdzinātā nāks kaut kāds pārrēķins, tad būs ziepes. Bet šobrīd es esmu samazinājis patēriņu. Mēs cenšamies tērēt mazāk un pelnīt vairāk, ja tā pavisam provizoriski izsakās,” pauž Guntars Račs, mūziķis, Mārupes iedzīvotājs.

Mūziķa mājās siltumenerģija tiek taupīta telpās, kurās ģimene uzturas retāk, kā arī ūdens sildierīces netiek ekspluatētas maksimālā režīmā. “Taupīgi jādzīvo! Neko jau gudrāku nepateikšu. Taupīgi, taupīgi. Būsim taupīgi, būsim izpalīdzīgi viens otram, ja ir kāds. Man ir sētā aizkavējusies tāda malkas čupa, es pusi jau atdevu kaimiņam. Lai tik kurina nost,” pauž Guntars Račs.

Mārupes domē atzīst, ka situācija nav viegla, šobrīd vienīgā cerība ir uz valsti, kas daļu rēķinu kompensēs. “Ja nebūtu šīs valsts kompensācijas, tad būtu traģiski, tiešām traģiski. Es šobrīd domāju, ka vidējais līmenis varēs izdzīvot. Tie, kam pienāksies šie te pabalsti, tiem būs jānāk uz šo sociālo dienestu. Neko darīt. Cik varēsim, palīdzēsim, protams,” uzsver Andrejs Ence, Mārupes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs.

Mārupes pašvaldības vadītājs sola - tiem cilvēkiem, kuriem ir centrālā apkure no trīs novadā esošajām katlu mājām, rēķinos būtisku cenu kāpumu nepamanīšot. 


Foto: Freepik