Mazdārziņos aug jaunā raža

Kartupeļi, gurķi, sīpoli, pupas, zirņi un vēl daudz dažādu dārzeņu, arī gladiolas - agrā pavasarī tās bija sēklas un stādi, kurus Ausmas kundze bez maksas saņēma no Borisa un Ināras Teterevu fonda projekta “Pats savam saimes galdam”, bet nu tie jau pastiepušies un tiek krietni aprūpēti, lai nekas netraucētu augšanai. Viņa priecājas par šādu iespēju, jo tā dārzs kļuvis daudz bagātīgāks.

Zinaīdas kundzes mazdārziņš nav no tiem mazākajiem, un šķiet, ka te aug viss - gan ātrākai ēšanai, gan ziemas krājumu veidošanai, arī skaistumam. Viņa atzīst, ka dārzs palīdz izkustēties, te kājām nāk teju katru dienu, no Kuldīgas iznākot prāvs gabals. Viņa neslēpj, ka te audzētais bieži tiek kādam arī uzdāvināts, bet bez maksas iegūtās sēklas ir liels atbalsts.

Zinaīda Kuzinova, kuldīdzniece, saka: “Īpaši tas palīdz, kad pensija ir 300 eiro mēnesī, 120 jāatdod par dzīvokli , komunālie maksājumi, televizors, telefons, uz aptieku jāaiznes, kā nekā man jau drīz 88, nav maz, vajag uz aptieku katru mēnesi.”

Kuldīgas senioru skola projektā “Pats savam saimes galdam” piedalās otro gadu. Ja pērn tajā vēlējās piedalīties 28, tad šogad 35 cilvēki.

“Šī nepieciešamība šogad atbalsts bija vēl lielāks vajadzīgs saistībā ar situāciju valstī,” pauž Kuldīgas senioru skolas vadītāja Ruta Orlova pauž.

Jāteic, ka šogad skola ar Borisa un Ināras Teterevu fondu sadarbojusies plašāk. Ar iedzīvotāju iniciatīvu fonda Darīsim paši finansējumu romantiskā Kuldīgas vietā Alekšupītes ielokā izdevies ierīkot garšaugu un ārstniecības augu dārzu. Bet pašu stādu iegādei lūgts atbalsts Borisa un Ināras Teterevu fondam. Šo dārzu seniori aprūpē kopīgi, vēl katram stādiņam jāpieliek klāt nosaukums, būs arī soliņi atpūtai un ainavas baudīšanai.

Ruta Orlova: “Dārzs ir domāts jebkuram iedzīvotājam, viesim. Var atnākt, garšvielu paņemt savām vajadzībām - cik vajag, protams. Mēs negribētu, ka posta.”

Šogad programmā “Pats savam saimes galdam” atbalstu ieguva 20 bezpeļņas organizācijas visā Latvijā. Fonds šiem darbiem piešķīris grantus vairāk nekā 35 000 eiro apmērā.


Foto: FreePik