Mediju nometne pulcē jauniešus no Latvijas, Ukrainas un Somijas

Lai veicinātu pieejamību jauniešu veidotam mediju saturam Latvijā, jau astoto gadu norisinās nometne vidusskolēniem "Young media sharks", kas šogad pirmo gadu notiek Ogrē, piedaloties gan skolniekiem no Latvijas, kā arī Ukrainas un Somijas. Starp nometnes absolventiem, kuru skaits ir jau teju 300, daļa savu profesionālo izaugsmi turpina mediju vidē Latvijā, kā ari savas zināšanas sniedz jaunajiem nometnes dalībniekiem. 

Azartiski, mērķtietīcīgi un ar vēlmi plašāk runāt par jauniešiem aktuālo - tādi ir jau astotās starptautiskās mediju nometnes vidusskolēniem “Young media sharks” dalībnieki, kuri šogad pulcējas Ogrē, lai kopā ar pieredzējušiem žurnālistiem iepazītu mediju vidi un saredzētu iespējas arī pašiem veidot savu saturu. Nometnes “Young media sharks” projekta vadītāja Ilona Bičevska: “Viņiem jāsaprot, kas vispār ir medijs, kāda tā loma un kā to mediju var izmantot gan labiem, gan arī ļauniem nolūkiem, un, protams, jāspēj atšķirt tā būtība. Šeit ir atlasīti radoši cilvēki, kam nav vienalga, un mēs viņiem palīdzētu arī veidot savus mediju projektus un uzrunāt citus jauniešu par aktuālām tēmām viņiem saprotamā valodā.”

Aleksis un Markuss nometnei pieteikušies, jo vēlas veidot raidījumu, kas palīdzētu sarunāties ar vienaudžiem, jo viņi to saredz kā šobrīd ļoti aktuālu problēmu savā pilsētā. Nometnes dalībnieki no Kokneses Aleksis un Markuss saka: “Pārsvarā jaunieši izvēlas sēdēt mājās, spēlējot videospēles. Pirms četriem gadiem visi vēl skraidīja apkārt, tad tagad katrs savā telefonā ielīdīs un sēž mājās.”

“Es domāju, ka vajadzētu intervēt jauniešus par viņu problēmām runāt. Par to, kas nav, vai vajag sakārtot. Piemēram, skolu sistēma,” pauž nometnes dalībniece no Rīgas Tīna Elizabete.

Mārtiņš, kurš nometnē piedalījies pirms pieciem gadiem, norāda, ka viņam pasākums bija pagrieziena punkts profesionālajā izaugsmē. “Es no hobija, no intereses par filmēšanu, fotografēšanu esmu nonācis līdz savam uzņēmumam, to daru profesionāli. Tas spēks, ko nometne iedod, tie mentori, tie draugi.”

Nometnē “Young media sharks”, kas jauniešiem ir bez maksas, absolvenu skaits šogad tuvojas 300. Ilona Bičevska: “Ļoti daudzi strādā profesionāli šobrīd medijos, gan Latvijas Televīzijā, ReTV, LETA. Mēs ražojam raidījumus, piemēram, “Virtuves bez kāposta” vai “Dzīves skola”, kas bija arī ReTV. Un arī daudzi jaunieši, kas jau ir absolvējuši un profesionāli strādā, vēlas nodot savas zināšanas jaunākiem biedriem.”

Nometne veicinājusi, ka Latvijā pieejams 100% jauniešu radīts saturs, par ko esot vislielākais gandarījums. Jaunieši norāda, ka viņu auditorijai Latvijā mediju saturs joprojām nav pietiekams. 

Nometne noslēgsies piektdien, jauniešiem prezentējot savas projekta idejas. Šogad nometnē piedalās vidusskolnieki gan no Latvijas, kā arī Ukrainas un Somijas.