Mediķi saņem otro vakcīnu

Vidzemes slimnīca ir viena no septiņām reģionālajām medicīnas iestādēm, kur ārsti saņem otro vakcinācijas devu. Taču skaidrība par nākamo vakcinēšanas kārtu vēl nav.

Agnese Ivane, radioloģijas nodaļas virsmāsa, kura ir pirmā pret Covid-19 vīrusu potētā persona Vidzemes slimnīcā, saņēma savu otro vakcīnas devu. Viņa stāsta, ka sajūtas pēc pirmās vakcīnas esot bijušas kā pēc parastas injekcijas.

Pēc pirmās vakcīnas devas mediķei bija jābūt uzmanīgai, lai neinficētos ar Covid-19 vīrusu. Vakcīna nenozīmē publisku vietu apmeklēšanu bez sejas maskas, taču pāris atvieglojumi būšot. Agnese Ivane pauž, ka dzirdējusi, ka nebūs jāiet karantīna vai pašizolācija, ja esi kontaktpersona.

Pēc abām potēm informatīva apliecība jāsaglabā vismaz vienu gadu. Jāpiebilst, Vidzemes slimnīcā kopumā ir 711 darbinieki. No tiem vakcīnai pieteikušies 336, taču vakcinēti – 252 mediķi. Lai gan dienā vakcīnai piesakās 8 - 12 medicīnas darbinieku, ne visi ir pārliecināti par potēšanos.

Radioloģijas nodaļas virsmāsa stāsta, ka tie, kas rudenī bija izslimojuši, pēc slimošanas sāka vakcinēties, taču bija arī tādi cilvēki, kas pārbaudīja antivielu līmeni. Esot dažādi viedokļi, kā arī ir cilvēki, kas skatās skeptiski.

Aizvadītajā nedēļā Latvijā poti pret Covid-19 saņēma teju astoņi tūkstoši medicīnas darbinieku. Šajās dienās otru vakcīnu saņems 55 Vidzemes slimnīcas darbinieki. Medicīnas iestādē bija iecerēts potēt vēl vairāk ārstu, bet nav zināms, kad būs jauns vakcīnu pievedums. 

Foto: Pixabay.com