Meklē Valdi Ogrē, kurš spēlē futbolu

16 tūkstoši sociālo mediju lietotāju ir dalījušies ar “Latvijas Pasts” aicinājumu atrast Valdi no Ogres. Ogres pasta nodaļā saņemta vēstule uz kuras rakstīts “Valdim Ogrē, kurš iet uz futbolu, gaišiem matiem, ar vecu onkuli”. Kā norāda pasta nodaļā, tas ir detektīva cienīgs stāsts, lai Valdi atrastu un vēstule patiešām sasniegtu adresātu. 

Ogres 1. pasta nodaļas vadītāja Sintija Lokste saka: “Noteikti tā ir kļuvusi par tādu sensāciju. Un mums pat pasta nodaļā nāk un prasa, vai mēs esam atraduši.”

Vēstule uz Ogri atceļojusi no Liepājas. Un pēc rokraksta pasta darbinieku pieņēmums ir, ka to rakstījis bērns. Turklāt, kā norāda Ogres pasta nodaļas vadītāja, vēstule brīnumainā kārtā ir nonākusi līdz Ogrei, jo standarta situācijās vēstules ar neprecīzi norādītu informāciju netiek nodotas tālāk pasta nodaļām. 

Sintija Lokste: “Darbinieks man atnesa šo vēstuli ar domu uzlabot dienu. Nu, es ieraudzīju, gribējās, tomēr bērns, iespējams, centies, rakstījis, marku pareizi uzlīmējis, varbūt ir iespēja atrast.”

“Latvijas Pasts” valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns pauž: “Tas arī parāda, ka mums darbā ir tiešam tā nav tehniska lieta, bet tev tiešām jādomā līdzi. Un tas darbs ir pietiekami emocionāls.”

Lai atrastu Valdi, pavedieni meklēti gan sporta centrā, skolās, sazinoties ar futbola federāciju. Liepājas pusē meklēti iespējamie sūtītāji. Procesā aktīvi iesaistīts arī Ogres futbola treneris Raivis Rubīns: “Šobrīd Valdis nav atrasts. Bet šodien vēl no rīta mēģināju vēl meklēt variantus, kas zem Valda var slēpties.”

Sintija Lokste: “Mēs ļoti ceram, ka mēs atradīsim vismaz sūtītāju, lai mēs spētu saprast, satiekot viņu, kas tas par Valdi, kur viņa vai viņš ir saticis.”

Grafoloģe Anita Millere gan norāda, ka rokraksts drīzāk ir vecāka gada gājuma cilvēkam. “Šeit jau ir izveidojušies pastāvīgi burti, tas pats “g”, “f”, “p”, “d”, arī “a” burts. Tas jau vairāk norāda uz tādu kā iegājušos burtu rakstībā, respektīvi, cilvēkrakstībā. Pati roka stāv diezgan nestabili, kas norāda uz tādu kā vieglu trīcēšanu. Šādas tipiskas iezīmes ir raksturīgas cilvēkiem, kas ir vai nu guvuši traumu, vai ir ar veselības problēmām, vairāk tieši neiroloģiskām, vai arī tiešām garīgiem attīstības traucējumiem.”

Tomēr gadījums ar Valdim sūtīto vēstuli aktualizējis tēmu par to, cik svarīgi ir precīzi norādīt informāciju, sūtot vēstules pa pastu - vārdu, uzvārdu, adresi un pasta indeksu gan adresātam, gan sūtītājam.