Meža īpašniekus aicina uz semināru par mežu apsaimniekošanu

Pasaules Dabas fonds, Meža konsultāciju pakalpojumu centrs (MKPC) un demonstrējumu teritorijas "Pūpoli" īpašnieki aicina meža īpašniekus uz semināru par mežu apsaimniekošanu, informē fondā.

Kā norāda organizatori, semināra mērķis ir iepazīstināt privāto mežu īpašniekus ar aktuālo informāciju, jaunākajām atziņām un praktisko pieredzi privāto mežu apsaimniekošanā, lai paaugstinātu privāto mežu apsaimniekošanas kvalitāti.

Seminārs notiks sestdien, 5.novembrī, plkst.10 Bauskas novada Kurmenes pagastā demonstrējumu teritorijā - īpašumā "Pūpoli".

Semināra laikā dalībniekiem būs iespējams iegūt informāciju no meža nozares speciālistiem par jaunāko pētījumu atziņām un to pielietošanu praksē, atbildīgu zemes izmantošanu mežsaimniecības produkcijas ieguvei, kā arī citu meža resursu izmantošanu.

Tāpat seminārā tiks diskutēts par nozīmīgu koku sugu nākotnes perspektīvam un izvēles iespējām, plānojot koku stādījumus, oglekļa dioksīda piesaistes un SEG emisiju mazināšanas pasākumiem meža apsaimniekošanā, jaunākajiem noteikumu grozījumiem koku ciršanā un meža atjaunošanā, dabas aizsardzības prasībām meža apsaimniekošanā, kā arī par meža apdrošināšanu Latvijā.

Prezentācijas sniegs Latvijas biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) Meža fakultātes prodekāne un lektore Solveiga Luguza, MKPC Sēlijas nodaļas vecākā mežsaimniecības konsultante Inga Buša, MKPC Mežsaimniecības projektu vadītāja Elvīra Grasmane, SIA "Reinsons un partneri" pārstāvis Mārtiņš Šaicāns un meža demonstrējumu teritorijas "Pūpoli" pārvaldnieks Raimonds Mežaks.

Pasākuma praktiskajā daļā būs iespējams apskatīt projekta "LIFE-IP LatViaNature" meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijā "Pūpoli" īstenoto praksi mežā.

Tāpat fonda pārstāvji norāda, ka kopā ar Mežaku, Bušu un Pasaules Dabas Fonda direktoru un Meža programmas vadītāju Jāni Rozīti savstarpējā diskusijās būs iespēja iepazīties ar jaunaudžu kopšanas un krājas kopšanas cirtēm, izvērtēt vairāk nekā 15 gadu ilgās izlases cirtes pielietojuma rezultātus, mežaudzes veidošanu plantācijā, dabas aizsardzības pasākumu īstenošanu mežsaimniecībā un bioloģiski augstvērtīgu mežu aizsardzību.

Iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta.

Pasaules Dabas Fonds ir "World Wide Fund for Nature" (WWF) asociētais partneris Latvijā. Organizācija dibināta 1991.gadā. Tās mērķis ir dabas aizsardzība, lai saglabātu ģenētisko, sugu un ekosistēmu daudzveidību, nodrošinātu atjaunojamo dabas resursu nenoplicinošu izmantošanu tagad un nākotnē, palīdzētu samazināt piesārņojumu un dabas resursu un enerģijas izšķērdīgu patēriņu.Foto: Freepik