"Mikrotīkls" kārtējo miljonu eiro ziedo izglītībai un zinātnei

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Attīstības fonds 2022.gadā saņēmis vienu miljonu eiro lielu ziedojumu no Latvijas datortīklu aprīkojuma ražotāja SIA "Mikrotīkls", aģentūru LETA informēja RTU Sabiedrisko attiecību departamenta komunikācijas projektu vadītāja Lāsma Vaivare.

Ar "Mikrotīkls" ziedojuma palīdzību 2022.gadā īstenoti deviņi projekti, tostarp RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Materiālu eksperimentālās mehānikas zinātniskajai laboratorija iegādājās augstas veiktspējas termogrāfijas un termiskās attēlveidošanas kameru, ar kuru mērīt ātri mainīgus termiskos procesus materiālos, elektronikas komponentēs, mehānismos, tajā skaitā objektos, kas atrodas kustībā.

Savukārt RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Mehānikas un biotekstilmateriālu zinātniskā laboratorija, pateicoties ziedojumam, savā rīcībā ieguva diferenciāli skenējošu kalorimetru. Diferenciāli skenējošā kalorimetrija ir viena no visplašāk izmantotajām metodēm polimēru un citu materiālu analīzei, jaunais aprīkojums ļauj pilnvērtīgāk testēt izstrādāto un izgatavoto materiālu īpašības.

Papildināts arī RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijas aprīkojums. Laboratorija ieguva iekārtu kompleksu paraugu apstrādei - ģenētiskā materiāla izdalīšanai, iekārtu reāllaika polimerāzes ķēdes reakciju veikšanai un sistēmu paraugu materiālu uzglabāšanai. Aprīkojums tiek izmantots pētniecībai un dažāda līmeņa studentu zinātnisko darbu izstrādei.

SIA "Mikrotīkls" kopš 2017.gada ir RTU Attīstības fonda sadarbības partneris. Šo gadu laikā uzņēmums ziedojis vairāk nekā 2,26 miljonus eiro RTU laboratoriju modernizācijai, infrastruktūras uzlabošanai un iekārtu iegādei.

Par šiem līdzekļiem kopumā īstenoti 29 izglītības un zinātnes projekti, piemēram, Zinātniskās skaitļošanas centrs modernizējis datu tīkla un datu glabāšanas infrastruktūru, kas Latvijas zinātniekiem paver iespējas veikt lielāka apjoma datu apstrādi, bet RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Telekomunikāciju tīklu katedra - Ciparu iekārtu un datoru arhitektūras mācību laboratoriju.


Foto: Freepik