Mīlestības gads. Mārtiņa Vilsona verandā izrāde ar erotisku pieskārienu

Aktiera Mārtiņa Vilsona dzejas izrādes ir izpelnījušās skatītāju mīlestību visā Latvijā. Tās notiek aktiera piejūras mājas verandā Upesgrīvā – mājas teātra atmosfērā –, šobrīd ar īpašu rudens šarmu. Jaunākajā muzikālajā dzejas izrādē “Mīlestības gads” aktieris apvienojis Aleksandra Čaka dzeju un Nika Matvejeva mūziku, dāvinot šo darbu dzimšanas dienā mūžībā aizgājušajam draugam.

Ja sākumā uz izrādi Upesgrīvas “Rūķos” cilvēki dodas bikli, tad jau ar pirmajiem soļiem, ko sper Vilsonu ģimenes virtuvē, ir sajūta kā mājas viesībās. Sprakšķ malka kamīnā, ar zeltera glāzi rokās viesi ieņem vietas izrādei. 

Šī jau ir otrā Mārtiņa Vilsona izrāde ar Čaka dzeju, šoreiz ar erotisku pieskārienu, kas rosina iztēli, stāsta par mīlestību pret dzīvi un sievieti. 

Visu verandā notiekošo izrāžu aprakstā ir brīdinājums, ka tajās var piedalīties kaķi. Līdz šim mājas mīluļi skatītājiem likuši vilties un izrādes ignorējuši, bet “Mīlestības gadu” viņi iecienījuši. Arī šoreiz Mārtiņš Vilsons uz brīdi pārtrauc izrādi, lai ielaistu skaļi ņaudošo draugu.

Izrādē skan aktiera drauga, mūžībā aizgājušā Nika Matvejeva mūzika.Vilsons: “Man vajadzēja tādas dziesmas izvēlēties, kas atsaucas arī manā dvēselē. Un es jau tās precīzi tā nedziedu – notis tās pašas, bet nedaudz citādāk tās dziedu. Tā, kā es to varu. Es jau domāju, ka viņš vienalga ir priecīgs. Jo viņam šogad 65 gadi paliek…”

Šogad aprit arī tieši 100 gadu, kopš Čaka pirmā mīlestība pamudināja viņu savas sajūtas pierakstīt dzejā. Čaka dzeja arī skatītājus vilina atgriezties Vilsonu verandā, un izrādi “Mīlestības gads” šoreiz izvēlēties arī kāzu jubilejas atzīmēšanai. “Tas ir daudz labāk nekā aiziet, teiksim, uz teātri un lielas publikas klātienē klausīties kaut ko tik intīmu un tik foršu. Un arī šajā brīdī Čaka dzejas vārdi ir ļoti aktuāli sabiedrībā. Tie, kas to māk izlasīt, saprast un iedziļināties jēgā,” saka Mareks un Ilze, izrādes skatītāji no Tukuma.

Ja sākumā izrādes Vilsonu verandā bija pandēmijas ierobežojumu laika avantūra un notika vien vasarā, tad jau pērn ģimene izmēģināja, ka arī nesezonā skatītājiem patīk braukt uz laukiem. Tāpēc arī šoziem izrādes turpināsies.Foto: publicitātes