“Miljonāru klubiņā” pieņem tikai pēc miljons nobrauktiem kilometriem

Mīlestības dienā vairāki Ventspils autobusu parka šoferi nekautrējas atzīties mīlestībā pret savu profesiju. Vietējais autopārvadājumu uzņēmums “Ventspils reiss” ir izveidojis savu “Miljonāru klubiņu” – tā sauc īpašu atzinības veidu, kurā autovadītāji neskaita naudu, bet gan nobrauktos kilometrus. Miljons kilometru satiksmes autobusu šoferīši nobrauc vidēji 15 gadu laikā. 

Ventspils vietējais autopārvadājumu uzņēmums ar nosaukumu “Ventspils reiss” gadu no gada savam “Miljonāru klubiņam” pievieno jaunus biedrus. Par “miljonāru” var kļūt nobraucot miljonu kilometru pilsētas, piepilsētas vai starppilsētu maršrutos. Miljons kilometru ātrāk sakrāt izdodas tiem, kas brauc tālākus maršrutus, tāpēc šoferīši cītīgi seko nobrauktajiem attālumiem.

Visi uzrunātie uzņēmuma “Ventspils reiss” autovadītāji ir ar cienījamu darba stāžu, saņemtā piemiņas zīme par piederību “Miljonāru klubam” nozīmē augstu meistarību, lojalitāti uzņēmumam. Jāatzīst, ka arī garas stundas pie stūres, agrus rītus un vēlus vakarus. 

Kaspars Vēzis ir šoferis ar 25 gadu stāžu, no tiem 16 gadi braukti ar “Ventspils reisa” jūras zilajiem autobusiem. “Jābrauc pratīgi. Atbildīgs darbs. Ir jau gadījumi: tumšie vakari, zvēri, iznāk straujāk bremzēt arī.”

“Miljonāru klubiņš” tika izveidots pirms desmit gadiem, un autovadītāji atzīst, ka vairums kolēģu ir tuvu pensijas vecumam un ir arī savai profesijai uzticīgi pensionāri. Jauni cilvēki šo profesiju neizvēloties, jo darbs saistīts ar garām darba stundām, pasažieru garastāvokļiem un ne vienmēr izbraucamiem ceļiem. PSIA “Ventspils reiss” autobusa vadītājs Raimonds Briedis: “Kamēr valstī ir šāda situācija, autobusu šoferu nav vairāk un arī nebūs! Pēc tagadējiem parametriem, atalgojums ir ļoti zems. Lai iegūtu vadītāja apliecību, pirmkārt, ir vajadzīgs stāžs, otrkārt – tas nav lēti.”

Pēdējos gados šoferiem vairs nav jāuzrauga autobusu tehniskais stāvoklis, tāpēc darbā par kolēģēm kļūst arī sievietes. Edgaram Božem ir paveicies, viņš prieku par savu “miljonāra” nosaukumu varēs dalīt ar dzīvesbiedri, kas šajā pat uzņēmumā strādā par mikroautobusa šoferi.