Ministrijas darba ierīcēs liedz izmantot “TikTok”

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs no partijas “Jaunā Vienotība” mikroblogošanas vietnē “Twitter” paziņojis, ka drošības apsvērumu dēļ dzēsis savu kontu lietotnē “TikTok”. Viņš skaidro, ka Ārlietu ministrija liedz izmantot aplikāciju “TikTok” tajās viedierīcēs, kurās instalēti ministrijas e-pasti. Arī Labklājības ministrija plāno aizliegt video koplietošanas platformas “TikTok” atrašanos darba ierīcēs. 

Sociālo platformu “TikTok” ierīcēs, kuras izmanto arī darbam, izmantot aizliedz arī Eiropas Komisija un Eiropas Parlaments, tāpat arī ASV Baltais nams un Kanādas valdība. 

“Drossinternets.lv” vadītāja Maija Katkovska: “Galvenais iemesls ir tas, ka “TikTok” pieder Ķīnas uzņēmumam, tiek arī uzturēts Ķīnā. Uz Ķīnu neattiecas Eiropas Savienības likumi, līdz ar to nav drošības par to, vai cilvēku dati netiek izmantoti. Man ieteikums, kad cilvēki man prasa, kādas lietotnes izvēlēties, ko man likt, jo ir daudz dažādas alternatīvas, vienmēr ir izvēlēties tās mobilās lietotnes, kas ir izstrādātas Eiropas Savienībā. Tur būs tiešām pārliecība, ka tiek ievēroti Eiropas Savienības likumi. Sodi kompānijām ir mizlīgi kompānijām, ja neievēro.”

Maija Katkovska piebilst, ka drošības apsvērumu dēļ arī viņas mobilajā tālrunī nav “TikTok” un arī darba e-pasta, jo nav pārliecības, ka tā informācija tiešām netiks nekur izmantota. 


Foto: Freepik