Mobilais veselības buss piestāj Madonā

Jau vairāk nekā desmit gadus pie bērniem uz Latvijas reģioniem dodas Mobilais veselības buss. Gadu gaitā pierādījies, ka šādas izbraukuma konsultācijas ir akūti nepieciešamas. Šobrīd, atbalstot busa darbību, izsludināta īpaša akcija.

“Bērnu veselības buss” jeb Mobilais veselības aprūpes centrs ir 12 metrus garš, moderns un pilnībā aprīkots transporta līdzeklis, kas kvalificētu ārstu-speciālistu pavadībā regulāri dodas uz Latvijas pilsētām un ciemiem, lai bērniem sniegtu bezmaksas primāros medicīniskos pakalpojumus. Atbalstot busa darbību, Rīgas maratona skriešanas klubs sadarbībā ar SIA Neste Latvija maijā izsludinājis mēneša izaicinājumu “Par tīrāku planētu mūsu bērniem” – katrs dalībnieks nozīmē to, ka tiek ziedots viens litrs degvielas.

Tikmēr veselības buss jeb Mobilais veselības aprūpes centrs jau piestājis Madonā, kur ar iespēju tuvāk mājām saņemt kvalificētu mediķu konsultācijas iedzīvotāji novērtē arī finanšu ietaupījumu.

Pie acu ārsta esot garas rindas, bērniem vismaz vienu reizi gadā ir nepieciešams tādu apmeklēt – pauž Dace, Ozolu aprūpes centra darbiniece. Arī Evita, Madonas novada iedzīvotāja, piekrīt, ka tas ir izdevīgi vecākiem, jo nav jābrauc ar savu privāto transportu.

Madonā mobilais buss piestāj reizi mēnesī nu jau devīto gadu. Pieraksta rindu, sadarbībā ar ģimenes ārstiem un informējot iedzīvotājus caur sociālajiem medijeim, koordinē novada sociālais dienests. Šoreiz Madonā ir iespēja saņemt bezmaksas konsultāciju pie endokrinologa un oftalmologa jeb bērnu acu ārsta, kas, tāpat kā citviet, arī Madonā ir viens no vispieprasītākajiem speciālistiem.

Novads ir liels, aktīvi speciālisti ir nepieciešams tieši pirms skolas sagatavošanas – piecgadīgajiem, sešgadīgajiem, atzīst Ilze Fārneste, Madonas novada Sociālā dienesta vadītāja.

Daktere Marija Krūmiņa ir viena no vispieredzējušākajiem Latvijas acu ārstiem. Izbraukuma konsultācijas uz reģioniem viņa vērtē kā akūtu nepieciešamību, jo visā valstī trūkst speciālistu, kuri konsultē tieši bērnus. Tiek pausts, ka visiem sertifikāti esot vienādi, bet kāds var ierakstīt savā mājaslapā – pieņemu pacientus no 18 gadu vecuma.

Kā novēro ReTV, ar mīlestību šeit izturas pret katru atnākušo. Tas sasaucas ar busa galveno misiju - būt tuvāk ģimenei un bērnam palīdzot.

Ik gadu vidēji tiek sniegtas aptuveni četri ar pusi tūkstoši konsultācijas, desmit gados kopumā tie ir vairāk nekā 45 tūkstoši konsultāciju visā Latvijā.

 


Foto: FreePik