Nākamās nedēļas nogalē iespējami aukstuma rekordi

Nākamās nedēļas otrajā pusē Latvijā vēlreiz ieplūdīs vēss gaiss no Arktikas, iespējami aukstuma rekordi un sniegs, prognozē sinoptiķi.

Nakts uz 1.maiju būs pārsvarā skaidra, pūtīs lēns vējš. Minimālā gaisa temperatūra būs -3..+1 grāds, piekrastē līdz +5 grādiem. Dienā palielināsies mākoņu daudzums, valsts ziemeļu daļā vietām nedaudz līs, pūtīs mērens rietumu vējš un gaisa temperatūra pakāpsies līdz +8..+14 grādiem.

Otrdiena būs nedēļas siltākā diena - maksimālā gaisa temperatūra gaidāma no +10 grādiem vietām piekrastē līdz +18 grādiem Latgalē. Sākot ar Kurzemi, daudzviet līs.

Trešdien vējš iegriezīsies no ziemeļrietumiem un gaisa temperatūra vairs nepārsniegs +7..+12 grādus. Nedēļas otrajā pusē laiks kļūs vēl vēsāks, brīžiem iespējams ne tikai lietus, bet arī sniegs.

Iespējams, nākamās nedēļas nogalē laikapstākļus noteiks ciklons; šādā gadījumā būs daudz mākoņu un nokrišņu, kas ļaus izvairīties no aukstuma rekordiem. Savukārt, ja debesis skaidrosies un pierims vējš, gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā naktīs var noslīdēt līdz -1..-5 grādiem.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem līdz šim zemākā gaisa temperatūra, kas valstī reģistrēta 5.-7.maijā, ir aptuveni -5 grādi, bet 1953.gada 8.maijā Zosēnos gaisa temperatūra noslīdēja līdz -10,5 grādiem, un tas ir visas valsts aukstuma rekords maijā.

Atbilstoši pašreizējām prognozēm spēcīgu salnu risks saglabāsies līdz aptuveni 10.maijam; mēneša otrajā nedēļā laiks pakāpeniski kļūs siltāks.