Naktsmītnes brīvdienās jau rezervētas; viesu nami jau pilda augusta kalendāru

Naktsmītnes daudzās viesu mājās, īpaši brīvdienās, jau ir rezervētas; dažās cenas kāpušas; dažas tās palikušas iepriekšējās. Kopumā nozare tagad jau cerīgāk lūkojas uz šo vasaru. “Namiņi šogad krietni noslogoti, daudzas nedēļas nogales ir jau pilnas, šobrīd aktīvi pildās augusts, bet darba dienās vēl varam šo to dabūt, kur atpūsties,” atzīst kempinga “Ezerpriedes” saimniece Zane Jēgere.

Zane Jēgere ReTV Ziņām stāsta - vēl maijā cilvēki nogaidīja, bet šobrīd rezervāciju skaits ar katru dienu aizvien pieaug. Uz Jāņiem esot pieejamas vien dažas teltsvietas. “Luksusa vairāk pieprasīti, jo latvieši ir izvēlīgi, gribas komfortu, bet izjūtam arī maksātspēju, jo ne visi var atļauties par 200 eiro uz vienu nakti.”

 “Ezerpriedēs” šovasar atsevišķiem pakalpojumiem esot pārskatītas arī cenas. Saimniece to galvenokārt pamato ar veiktajām investīcijām kempinga teritorijā. “Esam veikuši pieslēgumu izbūvi pie ezera, lai kemperi var piebraukt, dušas telpās uzlabojumi, arī virtuvēs - tas viss prasa investīcijas.”

Kā novērojusi Zane Jēgere, biežākie viesi kempingā esot ģimenes ar bērniem. Arī Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele ReTV Ziņām apstiprina, ka šobrīd īpaši pieprasītas ir nelielas mājiņas diviem līdz četriem cilvēkiem. “Sestdienas, svētdienas grūti pie jūras jūlijā. Bet nav tā, ka nevar neko atrast, kur nakšņot. Tādās luksusa vietās, īpaši skaistas. Arī cenai ir būtiska nozīme, cilvēkiem būtiski ir samazinājusies maksātspēja. Tad tie tieši meklē lētākas un vienkāršākas vietiņas.”

Tiem, kuri tikai šobrīd ienāk šajā tirgū, vai arī kur piedāvājums nav tik augstā līmenī, var nākties cenas pat samazināt. Tikmēr naktsmītnes, kurām ir jau savs stabils klientu loks, cenas šovasar var arī pieaugt.

Cenas par vienu nakti ir ļoti dažādas - sākot ar padsmit eiro, līdz daudziem simtiem Jāņu naktī pie jūras. Vietējā tūrisma nozare cer, ka šovasar, tiklīdz sāks darboties “Zaļie sertifikāti”, Latvijas naktsmītnēs pamazām atkal atgriezīsies ārvalstu viesi. Par to jau liecinot vāciešu un norvēģu izrādītā interese.