Polijas teritorijā nokritušas divas krievu raķetes

Divas uz Ukrainu izšautās krievu raķetes otrdien nokritušas Polijas teritorijā, nogalinot divus cilvēkus, pavēstījusi kāda augsta ranga ASV izlūkdienestu amatpersona.

Polija pēc ārkārtas nacionālās drošības padomes sanāksmes noteica paaugstinātu gatavību savā armijā.

Iespējamie Krievijas raķešu triecieni izpelnījās plašu nosodījumu. Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels paziņoja, ka ir ''šokēts", un Francijas prezidents Emanuels Makrons aicināja sarīkot sarunas par to G20 samita ietvaros Indonēzijā.

ASV Valsts departaments paziņoja, ka Vašingtona "noteiks, kas noticis un kādiem jābūt nākamajiem soļiem".

Poliju aizsargā NATO 5.pants par kolektīvo aizsardzību, bet pat gadījumā, ja ziņa par šo raķešu triecienu tiks apstiprināta, alianses atbildi noteiks tas, vai šis trieciens bijis tīšs vai nejaušs.

Ja NATO 5.pants netiks iedarbināts, tomēr varētu tikt iedarbināts NATO līguma 4.pants, kas nosaka, ka dalībvalstis kopīgi apspriežas jebkurā brīdī, kad vien pēc jebkuras no dalībvalsts uzskatiem ir apdraudēta jebkuras dalībvalsts teritoriālā integritāte, politiskā neatkarība vai drošība.

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs otrdien paziņoja, ka ir svarīgi noskaidrot visus faktus par to, kas izraisīja "eksploziju" ar cilvēku upuriem Polijā. "NATO novēro situāciju un alianses dalībvalstis cieši konsultējas. Ir svarīgi, lai tiktu noskaidroti visi fakti," tvītoja Stoltenbergs.

Poļu mediji vēsta, ka pēcpusdienā Pševodovas pilsētiņā, kas atrodas tieši pie robežas ar Ukrainu, nokritušas divas raķetes, nogalinot divus cilvēkus. "Radio Zet" vēstīja, ka raķetes trāpījušas graudu kaltēs. Notikuma vietā strādā policija, prokuratūra un armija.

Polijas glābšanas dienesta darbinieki apstiprināja, ka Pševodovā sprādzienā gājuši bojā divi cilvēki, bet neprecizēja, kas izraisījis sprādzienu.

Pēc neapstiprinātas Polijas mediju informācijas Polijas gaisa spēki pacēluši gaisā iznīcinātājus.

Krievija noliegusi mediju ziņoto par krievu raķešu trāpījumu Polijā, nodēvējot šīs ziņas par tīšu provokāciju, lai izplatītu viltus ziņas par Krieviju. Krievijas Aizsardzības ministrija apgalvoja, ka vispār neviena raķete neesot izšauta uz mērķiem tuvu Polijas un Ukrainas robežai.

Kā ziņots, Krievija otrdien atkal pakļāvusi Ukrainu masīvai raķešu apšaudei. Krievi uz Ukrainu izšāvuši aptuveni 100 raķetes, kas ir lielākais vienā dienā izšauto raķešu skaits kopš atkārtotā krievu iebrukuma sākuma 24.februārī. Tas pārspēj 10.oktobrī notikušo uzbrukumu, kad Krievija raidīja uz Ukrainu 84 raķetes.

Ukrainas prezidenta kanceleja paziņojusi, ka pēc Krievijas raķešu uzbrukuma Ukrainas energosistēmai situācija valstī ir kritiska un daļā Kijivas nācies atslēgt elektrību.

Tikmēr uzņēmums "Ukrenergo", ziņo, ka spiests sākt elektroapgādes atslēgšanu visā valstī, lai līdzsvarotu energosistēmu un izvairītos no iekārtu kļūmēm.
Foto: @AmichaiStein1; Twitter