NBS dižkareivis jūrā izglābj divas slīkstošas pusaudzes

Šogad Latvijā noslīkuši jau aptuveni 50 cilvēki, bet gadījumu, kad aculieciniekiem izdodas novērst nelaimi, ir daudz mazāk. Pirms dažām dienām Liepājā, jūrā pie Ziemeļu mola, divu pusaugu meiteņu dzīvības izdevās izglābt kādam sērfotājam, pie kura dēļa abas peldētājas turējās, līdz Valsts policijas darbiniekiem, no mola metot glābšanas riņķi, izdevās viņas izvilkt krastā. Šodien sērfotājam policija un pašvaldība pateicās par izrādīto drosmi un cilvēku dzīvības glābšanu.

Karostā pie Ziemeļu mola nav oficiālas peldvietas, taču vietējie iedzīvotāji šeit bieži peldas arī spēcīga vēja laikā. Notikuma dienā Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes dižkareivis Marks Veinbergs atpūtās, sērfojot pie mola, kad viļņos pamanīja divas meitenes, kuras, kā viņam likās, vairs nespēj tikt krastā. Abas peldētājas, 13 un 16 gadus vecas pusaudzes, atteicās runāt TV kameras priekšā, bet pastāstīja, ka, peldoties netālu no krasta, negaidot sajutušas, ka ar kājām vairs nespēj aizsniegt jūras dibenu un spēcīga straume viņas gar molu nes atklātā jūrā. Marka piedāvājums turēties pie viņa sērfa dēļa nācis gandrīz vai pēdējā brīdī. “Es pamanīju bīstamā vietā, pie akmeņiem, dziļāk jūrā divas meitenes. Kad piepeldēju klāt, sapratu, ka viņām grūti noturēties virs ūdens. Iedevu savu dēli. Bija vairāki stresa momenti, kad bijām tuvāk akmeņiem. Redzējām viļņus, kas gāzās uz akmeņiem. Bīstama situācija, jo varēja sasist galvu un turpat arī palikt. Bet visu laiku ieturējām distanci no mola akmeņiem.”

Marks Veinbergs uzskata, ka neapjukt un pareizi rīkoties konkrētajā situācijā viņam palīdzēja NBS dienestā gūtās iemaņas, turklāt savulaik viņš arī mācījies par ugunsdzēsēju glābēju. Marks stāsta, ka ļoti veiksmīga tobrīd izvērtusies arī sadarbība ar abiem valsts policijas darbiniekiem, kuri nelaimes vietā ieradās pirms mediķiem un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam. Pirms neilga laika katra Valsts policijas automašīna Kurzemē pēc vietējās pārvaldes rīkojuma nodrošināta ar glābšanas riņķi, kas tagad lieti noderējis, lai izvilktu meitenes krastā.

Izglābtās peldētājas stāsta, ka nedaudz sasitušas kājas pret mola akmeņiem un nosalušas, taču, salīdzinot ar to nelaimi, kas varēja notikt, tas esot sīkums, un saka milzīgu paldies saviem glābējiem.

 


 #SIF_NVZ2022