Nedēļas nogalē Latvijas austrumos iespējams 30 centimetrus dziļš sniegs un 30 grādu sals

Tuvākajās diennaktīs Latvijas austrumu daļā sniega biezums sasniegs 20-30 centimetrus un gaisa temperatūra var noslīdēt zem -30 grādiem, liecina jaunākās laika prognozes.

Plašākā un stiprākā snigšana gaidāma piektdienas naktī un dienas pirmajā pusē, savukārt no jūras nākoši mākoņi ļoti stipru snigšanu atsevišķās vietās izraisīs piektdien un sestdien.

Piektdienas pēcpusdienā Latvijas austrumu daļā gaidāms 20-30 centimetrus dziļš sniegs, bet turpmākajās diennaktīs gaisīgā sniega sega saplaks. Sniegam sablīvējoties, tā biezums var samazināties pat par desmit centimetriem.

Aukstajam gaisam plūstot pār jūru, veidosies gubu mākoņi ar stipriem nokrišņiem. Sagaidāms, ka tie vairāk skars Talsu, Tukuma un Mārupes novadu, kā arī Jūrmalu un Rīgu. Arī šajā teritorijā sniega biezums vietām var pārsniegt 20 centimetrus.

Norimstot vējam un izklīstot mākoņiem, strauji pazemināsies gaisa temperatūra. Lielākais sals iespējams svētdien un pirmdien, 7. un 8.janvārī, kad vietām Vidzemē un Latgalē termometra stabiņš diennakts tumšajā laikā var noslīdēt līdz -30..-33 grādiem. Bezvēja apstākļos sals gan nešķitīs īpaši lielāks par to, kas šonedēļ jau pieredzēts.

Atbilstoši pašreizējām prognozēm jau 9.janvārī gaisa temperatūra visā Latvijā paaugstināsies līdz -2..+3 grādiem. Pēc dažām siltākām diennaktīm, visticamāk, atgriezīsies liels sals. Baltijas valstīs un Skandināvijā šī ziema var kļūt par aukstāko pēdējos 10-13 gados.

Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem ceturtdien plkst.8 biezākā sniega sega bija desmit centimetri Jēkabpilī un 15 centimetri Madonā.Foto: Freepik; ilustratīvs