Neierastā veidā, ievērojot drošības noteikumus, apbalvo Pusstundas skrējiena laureātus

Dalībniekiem klātienē pulcējoties uz startu Jēkabpils Mežaparkā, pirmās Pusstundas skrējiena kārtas šoruden vēl norisinājās kā ierasts. Sacensībās jāveic pēc iespējas vairāk apļu 30 minūšu laikā.

Kad valstī stājās spēkā aizliegums sanākt kopā uz sacensībām, Jēkabpils sporta centrs rada iespēju tomēr turpināt Pusstundas skrējiena norisi, aicinot dalībniekus skriet individuāli, izmantojot dažādas sporta aplikācijas telefonā vai viedpulkstenī.

Pusstundas skrējiena dalībnieks Markus Urtāns stāsta, ka skriet individuāli esot sarežģītāk – neesot ne kompānijas, ne tik lielas motivācijas. Viņš to uzskata par izaicinājumu, jo nepieciešams saņemties.

Organizatori rada iespēju sarīkot arī apbalvošanu, aicinot laureātus ierasties pa grupām, tādējādi liekot sajusties visiem dalībniekiem (arī mazākajiem) novērtētiem.

Dace Zariņa, Jēkabpils sporta centra sporta organizatore, stāsta, ka katrā grupā esot trīs labākie gan sieviešu, gan vīriešu konkurencē. Ik pēc desmit minūtēm esot jauna grupa, tādējādi klātienē satiekoties mazāk par desmit cilvēkiem. Pusstundas skrējiena laureāte Ineta Jerofejeva uzsver, ka labi, ka atrasts risinājums šajā situācijā. “Prieks, ka var atkal visi satikties.”

Kāda Pusstundas skrējiena dalībnieku mamma stāsta, ka viņai piedalījies gan lielais, gan mazais bērns. Viņi visi ir priecīgi, ka šajos apstākļos, kad garastāvoklis ir slikts, var iziet dabā, esot kopā ar citiem: “Tās sajūtas ir kaut kas tāds, ko nevar aprakstīt.”

Šī bija 37.Pusstundas skrējiena sezona, kas pierādīja, ka arī pandēmijas apstākļos iedzīvotāji labprāt pavada brīvo laiku aktīvi, izkustoties svaigā gaisā.