Nelikumīgi izbraukā arī tiešās sējas laukus

Arvien biežāk izbraukātas sliedes savos laukos atrod lauksaimnieki, kas izmanto tiešās sējas tehnoloģiju. Tikko apsētie lauki līdzinās rugainei un to savā labā izmanto ogotāji un sēņotāji, gan arī motosacīkšu cienītāji. Rēzeknes novadā lauksaimnieks Kaspars Vaivods ar pārkāpējiem cīnās pie laukiem izvietojot informatīvas norādes. Lauku atbalsta dienests šādu iniciatīvu novērtē un cer, ka sabiedrības izpratne un kultūra pret privātīpašumu bojāšanu tomēr mainīsies.

Šobrīd lauki gan ir jau sazaļojuši, bet vēl nesen tos nevarēja atšķirt no rugaines. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc braucēji pa to droši pārvietojas, stāsta Kaspars. Netālu ir arī purvs, uz kuru ogotāji arī meklē īsāko ceļu, jaunas sliedes lauksaimnieks ierauga teju ik nedēļu.

Lai arī Lauku atbalsta dienests līdz šim nav saņēmis informāciju par lielu kaitējumu apmēru tieši izbraukāto sliežu dēļ, Kasparam zināmo lauksaimnieku vidū šādi gadījumi ir, bažas rada arī tas, ka sabiedrība nenovērtē tiešo sēju un neapzinās, ka minimāla zemes apstrāde ir videi draudzīga tehnoloģija.

LAD cer, ka sabiedrības izpratne par privātīpašumu šķērsošanu un izbraukāšanu turpmāk mainīsies, bet līdz tam kā labāko risinājumu redz tieši informatīvo norāžu izvietošanu.