Neparasts dzīvesstāsts atved kādu gruzīnu ģimeni uz Latviju

Pirmo reizi mūžā Latvijas valsts svētkus svinējusi kāda gruzīnu ģimene, kura repatriantu statusā apmetusies uz dzīvi Latvijā. Pirms četriem gadiem ģimeni pārsteidza ziņa, ka Georgija Lomidzes patiesā dzimtene ir Latvija, tas bija iemesls, lai mainītu vārdu, dzīvesvietu un sāktu dzīvi no nulles, kļūstot par Latvijas pilsoņiem.

Georgijs Lomidze savā dzīvē piedzīvojis romāna cienīgus pagriezienus. Pēc tēva nāves viņš uzzinājis, ka ir adoptēts, jo kā mazs puisēns aizvests uz Gruziju, bet viņa saknes meklējamas Latvijā. Vīrietis uzsācis meklēt savus radus un noskaidrot patiesību gan par savu izcelšanos, gan mātes doto vārdu, kas kā izrādās ir Maigonis Pornieks. Šobrīd Georgijs Lomidze ir kļuvis par Maigoni Pornieku. Tiesas procesā atgūts vārd un Latvijas pilsonība. Dēlam Lukam saglabāta dubultā pilsonība un mainīts uzvārds. Zēns atzīst, ka grūti bez draugiem, tikmēr Maigoņa sieva Lela gada laikā jau nokārtojusi pirmo latviešu valodas eksāmena pakāpi.

Šobrīd repatriantu ģimene dzīvo Ventspilī un tikko atzīmējusi pirmos Latvijas valsts neatkarības svētkus kopā. Dzīve ģimeni nav lutinājusi, tāpēc Latvija ir vieta, kur šī ģimene vēlas sākt visu no sākuma. Lai gan ar grūtībām nākas saskarties arī šeit, ģimene ir priecīga būt Latvijā un neko nenožēlo. Maigonis nepaguris slavē Latvijas valsts vēlmi palīdzēt repatriantu ģimenēm– pašvaldība dažu mēnešu laikā piešķīrusi dzīvokli un bezmaksas valodas kursus, kā arī sākotnēji garantēts repatriantu materiālais pabalsts.

Šobrīd Maigonis, kurš ir kvalificēts inženieris - darbu ir atradis, bet pedagoģei Lelai, kura Gruzijā specializējās ar autismu slimo bērnu aprūpē, ar darba atrašanu klājas nedaudz izaicinošāk. Patriotiski noskaņotā Pornieku ģimene nobeigumā atklāj, ka Latvijā visgrūtāk esot pierast pie ziemeļnieciskās latviešu atturības.

Foto:Pixabay