Nepiegādātās vakcīnas rada papildus stresu pacientiem un dakteriem

Viena no pirmajām, kas pieteicās cilvēkus vakcinēt pret Covid-19, ir Ilzes Strēles ģimenes ārsta prakse Jelgavā. Vakcinācijai tiek paredzētas divas dienas nedēļā.

Ilze Strēle: “Mēs esam salikuši prakses darbus tā, lai šis divas dienas pēcpusdienās varētu veltīt vakcinācijai, bet diemžēl vakar mums bija jāzvana visiem un jāatsaka, jo vakcīnu mums diemžēl neatveda. Daļa saprata. Daļa, protams, bija ļoti neapmierināta, bet mēs pie tā neesam vainīgi.”

Jāatsaka bija arī šodien pierakstītajiem piecpadsmit pacientiem, jo darba dienai sākoties vakcīnas vēl nebija.

“Uz šodienu mums arī bija piecpadsmit cilvēki pierakstīti. Mēs viņus šorīt arī visus apzvanījām un parakstījām uz nākamo nedēļu, un tad pēkšņi, mums neko nesakot, atveda vakcīnu. Tad mēs atkal visiem šiem trīsdesmit cilvēkiem zvanījām,” saka ģimenes ārste.

Pirmā atsteidzas prioritārās grupas paciente, kura dzīvo tuvu doktorātam un kurai vakcinācija šodien bijusi paredzēta. Viņa atklāj, ka ir priecīga, ka poti tomēr izdevies saņemt, bet ļoti žēl esot māsiņas un dakterītes, kam šodien būs jāsavakcinē nevis piecpadsmit, bet gan trīsdesmit pacienti. Tas nozīmē arī strādāt garākas stundas un, iespējams, uzklausīt arī pārmetumus.

Par to, ka kāda deva varētu palikt pāri, daktere nebaidās, jo prioritāro grupu saraksts ir gana garš. Lielākas bažas esot par neziņu, vai līdzīgs scenārijs neatkārtosies arī jaunnedēļ.