Neraugoties uz dārgo apkuri un iespējamajām neērtībām, pašdarbnieki noskaņoti optimistiski

Ar aptuveni divdesmit amatierkolektīvu tikšanos Dobelē ieskandēta jaunā kultūras sezona. Lai gan pašdarbniekus – tāpat kā kultūras dzīves organizatorus – satrauc tuvojošā apkures sezona un iespējamās neērtības ekonomijas vārdā, amatierkolektīvu dalībnieki ir noskaņoti optimistiski, jo nākamais ir ilgi gaidītais Dziesmu un deju svētku gads.

Ar pūtēju orķestra “Dobele”priekšnesumu Dobeles kultūras namā sākas jaunās sezonas atklāšanas koncerts. Pūtēju orķestris ir viens no vecākajiem amatiermākslas kolektīviem pilsētā. Aizvadītas jau vairāk nekā deviņdesmit sezonas, tomēr dobelnieki atšķirībā no daudziem citiem kolektīviem par paaudžu maiņu sūdzēties nevarot. “Ir tāds kodols, kas saglabājas, bet tas ir mainīgs. Mums ir Dobeles Mūzikas skola, ar ko ļoti aktīvi strādājam, mums ir skolēni, kuri nāk spēlēt, kuriem jau ir prakse. Tā kā nevaram sūdzēties,” stāsta Ervīns Zandersons, pūtēju orķestra “Dobele” diriģents.

 Īpašs prieks par jaunās sezonas sākumu ir dejotājiem, jo nākamais ir dziesmu svētku 150. jubilejas gads. “Uz nākamo sezonu raugāmies pozitīvi, bet es gribētu teikt, ka mums sezona nebeidzoties sākās. Visu vasaru gatavojāmies Mežaparkam, arī tagad uzreiz sākam jauno sezonu, tā kā bez pārtraukuma lecam iekšā. Mums ir lieliska iespēja piedāvāta – šajos svētkos startēt gan uz Mežaparku, gan uz arēnas koncertu, un mēs ļoti, ļoti centīsimies, lai būtu visur,” saka Vita Gavare, VPDK “Dzīpars” prezidente.

Tikšanās prieku un domas par jauno sezonu gan mazliet aizēno domas par tuvojošos apkures sezonu, kas arī pašdarbniekiem un pilsētas kultūras dzīves kūrētājiem liek domāt par strauji augošajiem rēķiniem. Tomēr tas noteikti nebūšot iemesls, lai atteiktos no saviem vaļaspriekiem.

Pavisam Dobeles kultūras nama paspārnē darbojas ap divdesmit amatierkolektīvu, kuros piedalās vairāk nekā trīs simti visdažādākā vecuma iedzīvotāju.