Neuztvers kā peramus zēnus, bet kā medaļniekus

Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā ir sācies Pasaules čempionāts hokejā, kurā tradicionāli piedalās arī Latvijas hokeja valstvienība. Turklāt – šis ir īpašs čempionāts, jo pirms gada Latvijas izlase izcīnija bronzas godalgas. Tādēļ citas izlases bez šaubām gribēs mūsējos pārspēt. Lai atbalstītu hokeja izlasi, Valmieras centrā ir uzstādīta fanu telts, kur ikviens var nākt un atbalstīt komandu.

Latvijas fanu organizācijas pārstāvis Dinārs Kvedovs: “Es domāju, ka būs grūti. Vairs mūs neuztvers kā peramos zēnus, bet jau kā medaļniekus. Katra spēle būs kā “play-off” spēle. Būs grūti, bet jācīnās. Sastāvs mums, uzskatu, pietiekoši labs, lai mēs varētu parādīt labāko sniegumu un īstenot to sapni tik ceturdaļfinālā.”

Dinārs Kvedovs uzskata, ka izlasei šogad būs grūti atkārtot pērno sasniegumu, jo arī citas izlases ir nopietni bruņojušās, lai cīnītos par medaļām. Tas gan nemaina faktu, ka, cīnoties  kā komandai, Latvijas izlases vīri arī šogad var sagādāt kādu pārsteigumu. 

 “Tas ir sapnis Latvijas hokejistam kādreiz par čempionu. Būsim reāli, šogad mērķis ir pieticīgāks. Tas ir, man tā liekas, saprotams.  Daudzām komandām šogad ir ļoti daudz NHL spēlētāju. Mums būs grūti. Jāatbalsta ir priekos un bēdās.  Ceru, ka nodziedāsim vismaz četras, varbūt piecas reizes himnu. Ceturdaļfinālu sasniegsim, izbaudīsim hokeju.”

Bez Latvijas izlases spēlēm fanu teltī būs iespējams vērot arī citu izlašu mačus. Tomēr, kā rāda pieredze, citu komandu spēles nav tik plaši apmeklētas.

 “Tā doma ir, ka  visas Latvijas spēles – septiņas garantētās spēles šeit pie Bastiona. Arī rādīsim citas, ja cilvēki nāks. Pagājušajā gadā uz basketbolu nebija tāda interese par citām spēlēm. Ceram, ka šogad būs, jo tomēr hokejs ņem  virsroku  pār basketbolu.  Ceram, ka šeit būs pilna pļava, pilna telts.” 

Daļa no Valmieras sporta draugu kluba devušies uz Čehiju, lai arī klātienē atbalstītu hokejistus. Plānots, ka pēc tam viņi atgriezīsies Valmierā, lai kopā ar citiem hokeja faniem turētu īkšķus par mūsu izlasi.

 “Mums ir labākie fani pasaulē. Daudzi fani arī devušies uz turieni. Pēc tam, pēc pāris spēlēm, atgriezīsies, būs kopā ar valmieriešiem. Es domāju, ka šeit līdzjušanas prieks būs pietiekoši karsts un skaļš.  Šeit var bļaut, šeit var, kā saka, dejot,” saka Dinārs Kvedovs.

Pasaules čempionāts hokejā norisināsies līdz 26. maijam. Šajā laikā interesenti var nākt uz fanu telti un vērot hokeja spēles.


Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sižeta saturu atbild SIA "VIDZEMES TV".
#SIF_MAF2024