Nevēloties vakcinēties, no darba Jēkabpilī varētu aiziet aptuveni 30 pedagogi

No 15.novembra darbu valsts un pašvaldību institūcijās drīkstēs turpināt tikai tie, kuriem būs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Prasība attiecas arī uz skolās strādājošajiem. Tas var radīt mācībspēku trūkumu. Situācija ir sarežģīta arī Jēkabpils izglītības iestādēs.

 Jēkabpils 3.vidusskola ir viena no tām Jēkabpils izglītības iestādēm, kur ir visvairāk pedagogu bez Covid-19 sertifikātiem. Septiņi pedagogi nav vakcinējušies pret vīrusu. Ja viņi to neizdarīs līdz 15.novembrim, darba pienākumus pildīt vairs nedrīkstēs. Jēkabpils 3.vidusskolas vadība pauž uzskatu, ka nevakcinējoties darbinieki ne tikai apgrūtinās skolas spēju nodrošināt kvalitatīvu mācību procesu, bet arī negatīvi ietekmēs skolēnus. “Man rodas dažreiz iespaids, ka mēs domājam nevis par bērniem, bet par sevi. Bet bērni ir radīti tam, lai viņi komunicētu savstarpēji. Viņiem gribas ballītes, viņiem gribas sportot, viņiem gribas dziedāt. Un to visu principā mēs, pieaugušie, ar savu rīcību viņiem esam lieguši,” saka Ligita Ašnevica, Jēkabpils 3.vidusskolas direktore.

Arī citās izglītības iestādēs situācija ir saspringta, un šobrīd tiek lēsts, ka no darba Jēkabpilī varētu aiziet vairāk nekā 30 pedagogi. “Vissmagākā ir Jēkabpils Valsts ģimnāzijā, kur uz doto brīdi nav 13 pedagoģiskie darbinieki vakcinējušies, tās ir apmēram desmit pedagoģiskās slodzes. Tur varētu būt zināmas problēmas viņus aizvietot. Tāpat pieci pedagogi nav Jēkabpils 2.vidusskolā, bet četriem no tiem ir mazas slodzes, tur lielu problēmu nebūs. Un mākslas skolā Jēkabpilī vēl ir trīs pedagogi, kuri droši vien pārtrauks darba attiecības, un Arvīda Žilinska Jēkabpils mūzikas skolā ir trīs pedagogi, kuri neturpinās darbu, ja būs obligātā prasība pēc sertifikāta,” skaidro Juris Līcis, Jēkabpils Izglītības pārvaldes vadītājs.

Tie mācību priekšmeti, kuros tiek paredzēts vislielākais skolotāju trūkums, ir matemātika un latviešu valoda, bet problēmas ar jaunu pedagogu atrašanu būs arī citos mācību priekšmetos. Lai situāciju risinātu, Jēkabpils novada pašvaldība veikusi pārrunas ar izglītības iestāžu vadītājiem. “Šinīs dienās pateikts visiem iestāžu vadītājiem, ka viņiem ir jāpārrunā ar nevakcinētajiem, ka viņi pēc 15.novembra būs atstādināti no darba, viņi nesaņems algu, viņiem jādomā. Viņš nevarēs sēdēt bezdarbniekos, viņš vienkārši būs atstādināts no darba. Arī viņiem jāsludina vakances, uz šīm amata vietām jāsludina pieteikšanās. Līdz ar to - varbūt kāda daļa tomēr pārdomās. Cerēsim, ka uz tām vakancēm kāds pieteiksies,” saka Alfons Žuks, Jēkabpils novada domes pārstāvis.

Daļa izglītības iestāžu darbinieku, kuri nav vakcinējušies, ir pauduši vēlmi turpināt darbu un regulāri nodot Covid-19 testus, bet šī brīža Ministru kabineta noteikumi tādu iespēju pēc 15.novembra neparedz.


Foto: Freepik