Neziņa par Salacgrīvas nedrošā tilta nākotni

Drošs tilts pār Salacis upi Salacgrīvā automašīnām līdz 40 tonnām – nepieciešams aptuveni 1 miljons eiro. Budžetā līdzekļu Salacgrīvas novada domei nav. Satiksmes ministrs norāda, ka pašvaldībai pašai jāmeklē finansējums vai jādomā par apvedceļa būvniecību.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaitis sarunā ar ReTV Ziņām norāda, ka valsts nav tiesīga ieguldīt līdzekļus pašvaldības īpašumā un Salacgrīvas novada pašvaldībai jātiek skaidrībā par transporta kustības organizēšanu savā teritorijā.

Tālis Linkaitis: “No satiksmes organizēšanas viedokļa un arī no valsts ilgtermiņa plāna viedokļa “ViA Baltika” ceļu paredzēts pārveidot par ātrgaitas ceļu ar “divi plus divi” joslu platumu, un tāds ceļš nevar ietilpt Salacgrīvas pilsētas teritorijā.” Viņš uzsver, ka, ja šī novada dome nevēlas risināt transporta jautājumus, tad pagaidīšot kādu citu.

Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs ReTV ziņām norāda, ka šaubās, ka kāds cits domes sastāvs jautājumu spētu atrisināt labāk. “Ministrs par šo jautājumu izsakās kā par kaut kādu meža ceļu, kuru reizi gadā nogreiderē,” viņš pauž un turpina, “bet jautājums ir par finansējumu ceļu uzturēšanai, ko valsts piešķir šīs tranzītielas uzturēšanai.”

Šobrīd valsts “ViA Baltika” ceļa posma uzturēšana pilsētā ik gadu atvēl 7300 eiro – apgalvo pašvaldībā. Par līdzekļiem jāveic sniega tīrīšana ziemā, bedrīšu remonts un citi uzturēšanas darbi. Satiksmes ministrs uzsver - šis finansējums ir līdzvērtīgs kā citām pašvaldībām tranzītielu uzturēšanai.

Iespējamam apvedceļam Salacgrīvas novada teritoriālajā plānojumā rezervēta vieta, taču tiek uzskatīts, ka, ja tādu izbūvētu, ciestu vietējie uzņēmēji pilsētā, tāpēc par tā nepieciešamību jāturpina diskusijas.

Jāpiebilst, gada nogalē tiltam pār Salacu veikts tehniskais novērtējums. Lai saudzētu tā konstrukcijas, speciālisti mudina ieviest masas ierobežojumu virs 40 tonnām - pārvadājot jebkuru smagsvara kravu, tai skatā militāro tehniku, uz tilta nāksies apturēt satiksmi.

Steidzamam tilta remontam šobrīd nepieciešams vismaz 1 miljons eiro. Pašvaldība ir gatava daļu finansējuma meklēt savā makā, taču cer, ka arī valsts nāks pretī. No ministra sacītā ReTV ziņām izriet, ka naudas no valsts nebūs, kas nozīmē - tilts paliks neremontēts vismaz kādu laiku.