Nīkrāces pamatskolā viesojas Cūkmens

Iegūstot otro un ceturto vietu Latvijas mērogā, Nīkrāces pamatskolas skolēni veiksmīgi startējuši Latvijas valsts mežu organizētajā spēļu konkursā. Viņus sveikt un apdāvināt bija ieradies galvenais cīnītājs pret atkritumiem mežā – Cūkmens.

Ar skaļu sveicienu pie Nīkrāces pamatskolas ierodas Cūkmens, lai klātienē sveiktu divas skolas komandas, kuras veiksmīgi startējušas un ieguvušas godpilnas vietas Latvijas valsts mežu rīkotajā “Meža olimpiādē”. Šajā konkursā skola piedalās piekto gadu. Šī gada galvenais uzdevums bija izveidot āra mācību spēli par drošu un zaļu atpūtu, darbu mežā.

Nīkrāces pamatskolas direktore Anita Sebeža saka: “Tas bērniem ir liels prieks, ka šajos apstākļos Cūkmens atbrauc.” “Tas ir svarīgi, lai arī lielās skolas redz un vecāki redz, ka mēs piedalāmies, ka izcīnām labas vietas, jo mums seko līdzi gan mūsu pašu vecāki, gan ļoti daudzi no Latvijas, esot ekoskolai. Man ir liels prieks, ka ārpus Latvijas ir daudz sekotāju.”

Rīkotajā konkursā AS “Latvijas valsts mežu” olimpiādē diploms par 2.vietu tika pasniegts Nīkrāces pamatskolas komandai “Atpūtnieki”. Komanda ar spēli “Atpūta dabā” paveica dažādus uzdevumus - no pieejamiem materiāliem salika meža alfabētu, noteica koku vecumu, atpazina rokas instrumentus darbam mežā, kā arī uzcēla izdzīvošanas zaru būdu. Pēc žūrijas vērtējuma saņēma tādu pašu rezultātu kā Ķemeru skola. Pēc balsojuma līdz pirmajai vietai viņus šķīrušas vien dažas balsis.

Nīkrāces pamatskolas skolotāja Līga Prikule atzīst, ka ieguldītais darbs ar vecākiem un bērniem bijis vērtīgs. Bērniem tas ir svarīgi, jo jūt novērtējumu viņu darbam. Viņi ir centušies spēlē iejusties, parādīt citiem to, ko var darīt mežā.

Olimpiādē piedalījās arī komanda “Bebri” ar spēli “Kurš kuru?”. Spēle veidota, lai pārbaudītu dalībnieku izveicību – ar trīs metieniem jātrāpa čiekuri izvietotajos spaiņos. Madara Ina Lāce atzīst, ka Cūkmena ierašanās devusi novērtējumu par padarīto darbu.

Tīru mežu aizstāvis Cūkmens Nīkrāces pamatskolā viesojies ne vienu vien reizi. Viņš atzīst, ka šeit aktīvi ir ne tikai skolēni, bet arī paši mazākie.

AS “Latvijas valsts meži” pārstāvis Cūkmens saka: “Jāaudzina jaunā paaudze, lai pat doma neienāktu mēslot mežā. Jācīnās ir ar cēloni, nevis ar sekām.”

Cūkmena vadībā arī Nīkrāces pamatskolas skolēni nodeva svinīgo zvērestu.

Latvijas valsts meža olimpiādes mērķis ir popularizēt radošu un veselīgu mācīšanos dabā, veicinot jauniešu izpratni par mežu. Šī gada konkursa galvenā balva bija 500 eiro vērta mācību ekskursija, iekļaujot kādu no Mammasdabas tūrisma objektiem. Foto: LETA, Evija Trifanova