No 1. aprīļa sejas masku lietošana vairs nebūs obligāta

No 1.aprīļa atgriežamies pirmspandēmijas laikā – drīkstēs apmeklēt veikalu, neņemot iepirkšanās grozu, varēs nevilkt sejas masku un neievērot distanci. Daļa sabiedrības 1. aprīli gaida kā svētku dienu, bet citi saka - mēs turpināsim nēsāt maskas un centīsimies ievērot divus metrus. Izrādās, daļa tirgotāju līdzšinējās prasības saglabās.

Lai gan ar pārtraukumiem, bet kopumā jau aptuveni divus gadus darba vietās, veikalos un publiskos pasākumos valkātas sejas maskas. Par šo ierobežojumu atcelšanu ReTV sastaptie iedzīvotāji gan ar sajūsmu saka, ka iegādātās maskas izmetīs atkritumos, gan to, ka paradumos neko nemainīs.

Timēr sociālantropologs uzskata, ka, visdrīzāk, vairākums no maskām atteiksies, jo izjutīs spiedienu no pārējiem. “Situācijā, kur lielākā daļa nevalkā maskas, atsevišķiem cilvēkiem, kuri tomēr gribētu valkāt tās maskas, kuri tā justos drošāk, viņiem būs diezgan grūti. Jābūt lielai motivācijai, lai izturētu sabiedrības spiedienu,” skaidro Klāvs Sedlenieks, sociālantropologs.

Tiesa gan - līdzšinējie drošības nosacījumi joprojām būs jāievēro sabiedriskajā transportā, veselības un sociālās aprūpes iestādēs. Pasākumu organizatori un pakalpojumu sniedzēji ir tiesīgi rīkoties pēc saviem ieskatiem.  

Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents Henriks Danusēvičs: “Domāju, ka strādājošajiem saglabās kaut kur 15 līdz 20% Attiecībā uz pircējiem, domāju, ka tie varētu būt atsevišķi veikali, kur ir relatīvi liels pircēju blīvums iepērkoties. Arī tas jebkurā gadījumā būs rekomendācijas līmenī, vai arī pakalpojumu sniedzējs piedāvās bez maksas masku, ja cilvēkam tāda nebūs.”

Asociācija esot saņēmusi no epidemiologiem rekomendācijas par drošības pasākumiem. Esot uzņēmumi, kuri par šo aicinājumu ir sašutuši. Pats asociācijas prezidents uzskata, ka tomēr darba devējiem ir jārūpējas par saviem darbinieku, līdz ar to arī klientu drošību.  


#SIF_NVZ2022

Foto: Freepik