No 155 trauksmes sirēnām nostrādāja 119

Šodien no plkst. 10.00 visā valstī uz trīs minūtēm tika iedarbinātas trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas darbību. Tas tiek darīts ar mērķi savlaicīgi konstatēt bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā. Šodien pārbaude veikta 155 trauksmes sirēnām, no kurām nostrādāja 119. Pārējām 36 sirēnām konstatēti gan tehniski bojājumi, gan arī grūtības tām piekļūt gadījumā, ja to iedarbināšana nenostrādā attālināti.

VUGD Civilās aizsardzības pārvaldes priekšnieks Uldis Ķevers: “Apkopojam informāciju, izveidojam sarakstu, tālāk jau nododam to trauksmes sirēnu īpašniekiem, uzturētājiem, Iekšlietu ministrijas informācijas centram ar lūgumu novērst konstatētos bojājumus līdz nākamajai pārbaudei.”

Pirmo reizi trauksmes sirēnu ieslēgšanas brīdī lietotnes “112 Latvija” lietotājiem tika nosūtīts paziņojums, kas ļauj reālos apstākļos testēt lietotnes darbību un identificēt nepieciešamos lietotnes darbības uzlabojumus. Dažkārt traucējumi konstatēti arī lietotnes darbībā. Ķevers: “Ir informācija, ka citi saņēma šo ziņu vēlāk, krietni vēlāk. Ir arī informācija, ka ziņa netika parādīta mobilajos telefonos. Kad cilvēks atvēra aplikāciju, tad viņam tikai parādījās, ka ir brīdinājums, ir arī informācija, ka ziņa vispār neaizgāja uz aplikāciju un mobilajos telefonos.”

Par nepieciešamajiem lietotnes darbības uzlabojumiem VUGD nodos informāciju lietotnes “112 Latvija” izstrādātājiem.