No amata atstādināts Ogres pašvaldības policijas vadītājs un viņa vietnieks

13. janvārī raidījumā "Bez Tabu" nofilmētā video materiālā kafejnīcā “Rush Cafe” Ogrē, pārkāpjot epidemioloģiskās drošības prasības, maltīti ieturēja Ogres novada pašvaldības policijas priekšnieks un viņa vietnieks. Šodien Ogres novada domes deputāti lēma uz pārbaudes laiku līdz trīs mēnešiem abas minētās personas atstādināt no amata. Pārbaude sākta jau aizvadītajā nedēļā

Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece Dana Bārbale ReTV Ziņām stāsta: “Šobrīd pārbaude turpinās, un tiek ievākti visi pārējie nepieciešamie dokumenti.”

Gan pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis, gan vietnieks Ēriks Dičs trešdien pašvaldībā iesnieguši paskaidrojumus. Jānorāda gan, ka jau 11. janvārī pēc video materiāla uzņemšanas kafejnīcā Uģis Ulmanis informēja pašvaldību, skaidrojot, ka kafejnīcā ēduši, veicot it kā tā saucamo kontrolpirkumu, bet vēlāk šo liecību mainīja. 

Dana Bārbale, Ogres novada pašvaldības izpilddirektora vietniece: “Pēc pašvaldības rīcībā esošās informācijas, pašvaldības policijas priekšnieks Uģis Ulmanis līdz vakardienai, līdz paskaidrojuma iesniegšanas brīdim, nav atsaucis vai precizējis iepriekš sniegto informāciju. Savukārt, savā paskaidrojumā viņš norāda, ka ir kļūdījies juridiskajā terminā, ka ir nevis veicis kontrolpirkumu, bet gan kontroles darbības.

ReTV Ziņām šodien neizdevās noskaidrot paša Uģa Ulmaņa viedokli, kāpēc 11. janvārī, pārkāpjot ierobežojumus, pusdienojis kafejnīcā.

Dana Bārbale ReTV Ziņām skaidro: “Jo, ja tiek vērtēts no kontrolpirkuma skatu punkta, kā tas sākotnēji tika pasniegts, kontrolpirkums tiek uzskatīts, ka tiek pabeigts ar brīdi, kad ir apstiprināta pakalpojuma sniegšana. Respektīvi, tajā brīdī, kad kafejnīcas pārdevēja bija piekritusi pārdot ēdienu ēšanai uz vietas, bija jābeidzas procesuālajai darbībai, kas ir kontrolpirkums. Bet, kā sacīju, abi divi pašvaldības policijas pārstāvji jeb amatpersonas noliedz, ka būtu veikts kontrolpirkums, kas atkal ir pretrunā ar to, ka iesaistīti privātie līdzekļi, privātais transports, ēšana un viss pārējais.”

Pašvaldībā izveidota pārbaudes komisija un līdz brīdim, kad tiks pabeigta pārbaude, pašvaldības policijas priekšnieka pienākumus pildīs vietniece Mirdza Streļča.


Foto: ogresnovads.lv