No Gērnsijas salas pārvācas uz Latvijas laukiem

Laimīgi savā vietā – tie ir pirmie vārdi, kas nāk prātā, satiekot Rikiju Andersonu un viņa meiteni Villovu. Abi jaunieši pirms gada Latvijā ieradās no Gērnsijas salas, un, lai arī Rikija saknes ir Limbažu puses, jaunu mājvietu viņi rada laukos Rēzeknes apkārtnē.

“Vispār pirmā reize dzīvē, kad es jūtos tik brīvs! Jo šī ir mana māja! Vienkārši būvējam jaunu dzīvi,” pauž Rikijs Andersons.

Ārzemēs Rikijs dzīvoja kopš septiņu gadu vecuma, ieguva tur elektroinženiera kvalifikāciju un iepazinās ar vietējo studenti Villovu. Saprotot, ka dzīvošana Gērnsijas salā kļūst arvien dārgāka un sekojot atgriezušos radinieku piemēram, Rikijs devās mājup un draudzene viņam sekoja.

Šobrīd jaunieši izbauda dzīvi laukos un rūpējas par saviem mājdzīvniekiem.

Rikijs Andersons: “Kaķi neko labu pagaidām nedara, jo nav peles, ko ķert. Ikdienā es sāku pierast pie dzīves laukos, jo ikdienā ir jāgriež malku nākamajiem gadiem.”

“Es tiešām dievinu dzīvošanu laukos. Te ir tik ļoti skaisti. Tiktāl es priecājos un redzu savu nākotni šeit un izbaudu, ka varu būt daļa no šiem laukiem,” saka Rikija draudzene Villova Storma Boultera.

Laukos jaunieši raduši arī mūsdienīgas nodarbes, Villova regulāri ievieto īsus video vietnē “TikTok”, savukārt Rikijs mājās pats izveidoja nelielu ierakstu studiju un rada dziesmas eksperimentālā indie-rock stilā.

Tā kā Lielbritānijā Rikijam izdevās ar grupu ierakstīt albumu, viņš ļoti cer domubiedrus atrast arī Latgalē, lai varētu muzicēt kopā. Tāpat arī jaunais pāris turpinās remontēt māju un atjaunot, kā arī saimniecībā vēlreiz izmantot jau novecojušas un citiem nevajadzīgas lietas.