No Kuldīgas uz Ukrainu dodas ziedojumi ar sešām ekipāžām

“Nespēju mierīgi skatīties ziņas par to, kā iet Ukrainā, cik daudz visa kā iedzīvotājiem trūkst,” tā saka kuldīdznieks Matīss Uplejs. Kopā ar saviem domubiedriem viņš jau otro reizi noorganizējis braucienu uz Ukrainu, lai pēc sazināšanās ar koordinatoriem Ukrainā nogādātu konkrētajā mirklī vajadzīgākās lietas. Šai reizē no Kuldīgas ceļā devās sešas ekipāžas. 

Katrs busiņš, kurš pēc brīža dosies ceļā uz Ukrainu, tiek pie uzlīmes ar vēstījumu, ka cilvēkiem par nokļūšanu uz mierīgākām vietām, nebūs jāmaksā. Kuldīgas uzņēmējs Matīss Uplejs nolicis malā savus ikdienas darbus, ar saviem domubiedriem uz Ukrainu dodas jau otro reizi. Pirmajā ar trim transportiem galvenokārt vesta pārtika, ko saziedojuši cilvēki. Šai reizē ceļā gatavi doties jau seši busiņi. “Tā mūsu priekšrocība ir tā, ka mums ir sakari, ka mēs tiekam pāri robežai. Palīdzība ir vajadzīga tiem tai pusē, ir simtiem kilometru rindas, mašīnām trūkst degvielas, tur ir auksts, tur ir mīnus divi grādi,” saka Matīss Uplejs, uzņēmējs.

Šai reizē cilvēki uzrunāti ziedot ķiveres, vestes, jogas paklājus, mugursomas, segas, sveces, sērkociņus, baterijas, arī degvielu un medicīnas preces, piemēram, pretsāpju zāles, apsējus un marles saites.

Kuldīgas pilsētas laukumā atnestās lietas tiek sapakotas pa kastēm pēc pielietojuma, uz katras uzrakstīts kastes saturs arī ukraiņu valodā. Atsevišķi tiek veidots arī saraksts, kas jau pirms došanās ceļā tiek nosūtīts koordinatoriem Ukrainā. “Nespēju nosēdēt pie datora, monitorēt situāciju un nervozēt. Sāku ar to, ka atnesu un paliku, redzu, ka vajag fziski rokas,” saka Svetlana Zvingule kuldīdzniece, brīvprātīgā palīdze.

Atceļā, kad mašīnas ir iztukšotas, kuldīdznieki uz mierīgākām vietām palīdz nokļūt arī cilvēkiem, tā iepriekšējā reizē kopā septiņi - ukraiņu sievietes ar bērniem nogādātas Varšavā, Viļņā un Rīgā. 


#SIF_NVZ2022

Foto: Matīss Upelejs, Facebook