“No miera vairs nebūs ne smakas.” Ventspils iedzīvotāji sarūgtināti par Reņķu dārzā plānoto veloparku

Sociālajos medijos uzsaktas diskusijas – Ventspils centrā esošajā parkā vajag vai nevajag ierīkot ekstrēmākai velobraukšanai paredzētu trasi. Daļa sabiedrības uzskata, ka Reņķa dārzs ir paredzēts klusām pastaigām, bet otra sabiedrības daļa uzskata, ka jauniešiem pilsētā vajag vietu, kur pulcēties. Neskatoties uz sabiedrības iebildumiem, Ventspils pašvaldība projektu turpina realizēt. 

Ventspils vienā no vecākajiem pilsētas parkiem Reņķa dārzā, šobrīd tiek projektēta aktīvās atpūtas zona. Pašvaldība te iecerējusi izvietot veloparku. Šos plānus sociālajos medijos ļoti kritiski komentējuši ventspilnieki. Inga raksta: “Reņķā dārzs ir viena no jaukākajam Ventspils vietām visos gadalaikos. Ja es varētu tur kaut ko vēlēties, tad es tur šo to no tur jau dažādos laikos savāktā rasola aizvāktu, nevis liktu klāt. Vai par šo pirms būvprojekta izsludināšanas vispār ir bijusi kāda diskusija? Tiešam visi sajūsmā? Es apzinos, ka, šo rakstot, strauji tuvojos dusmīgo pensionāru pulciņam, bet man nudien brīžiem gribas Ventspilī aktivizet gaumes policiju.”

“No klusuma un miera vairs nebūs tur ne smakas. Pa parku ar maziem bērniem var aizmirst staigāt, jo tur būs mūzika un trokšņi,” saka sociālo tīklu komentētāja Cilda.

Ventspils pašvaldība sniegusi skaidrojumu par šo projektu, norādot, ka jaunā veloparka būvniecība šobrīd tiek projektēta Reņķa dārza brīvajā zonā. Aptuveni 600 kvadrātmetru plašā veloparka arhitektoniskais plānojums tiek veidots tā, lai tas iekļautos kopējā dabas ainavā, turklāt būvniecības ietvaros netikšot izzāģēts un skarts neviens koks, tieši pretēji – tikšot izveidota speciāla dižkoku aizsardzības zona. Pašvalības iestādes “Ventspils komunālā pārvalde” direktors Andris Kausenieks: “Es varu mierināt, ka koks neviens netiek skarts, tā ir pļaviņa. Koka zonas tiek norobežotas, celiņš attālināts no kokiem nost, jo tur ir viens dižkoks, kas netālu aug. Netiek neviens koks nozāģēts šeit. Tie ir dažādas konfigurācijas celiņi ar dažādu augstumu un slīpumu.”

Reņķa darzs Ventspilī ir brīvdabas koncertu un pasākumu vieta. Jaunā veloparka galvenais mērķis būšot radīt aizraujošu vidi bērniem un jauniešiem, radīt vietu, kurā aktīvi un droši pavadīt brīvo laiku. Līdzīgs parks pagājušajā gadā esot izbūvēts Aizkrauklē, kaut kas līdzīgs esot arī Kuldīgā. Parkā sastaptie ventspilnieki pret aktīvu dzīvesveidu neiebilst. Ventspilniece Dagnija: “Ideja ir ļoti jauka, jo man pašai ir divi mazi bērni. Viņi augs, viņiem būs interesanti. Es nezinu, vai šī būtu piemērotākā vieta, jo šī ir tāda mierīga pastaigu vieta, kur iziet un nav īsti piemērota aktīvam sportam, kur būs jaunieši.”

Asfalta velotrase jeb angliski pump track ir pasaulē iecienīts aktīvās atpūtas infrastruktūras objekts dažādu līmeņu un vecumu velobraucējiem un skrituļdēļotājiem. 

Šobrīd Ventspils pašvaldība ieceri virza tālākai realizācijai, uzsverot, ka Pilsētas attīstības komisijā projekts ir izvērtēts un atbilst ventspilnieku interesēm, ka arī tiks saskaņots ar vides aizsardzības prasībām.