No nelegālas pārtikas ražotnes Codē izņem gandrīz divas tonnas antisanitāros apstākļos ražotu produktu

Pārtikas un veterinārais dienests Bauskas novada Codes pagastā atklājis nelegālu pārtikas ražotni, no kuras izņemtas un iznīcinātas gandrīz divas tonnas antisanitāros apstākļos ražotu pārtikas produktu. Pārtikas ražotājs ne vien pārkāpis Pārtikas aprites likumu, bet arī neesot bijis reģistrēts uzņēmumu reģistrā.

Apmēram puskilometru aiz Codes pagasta centra Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atklājis nelegālu pārtikas ražotni, kas apjoma ziņā bijusi līdzvērtīga vidējam pārtikas ražošanas uzņēmumam Latvijā. Pārbaudi PVD organizējis, jo saņēmis sūdzību par, iespējams, nelegālu cūkgaļas iepirkšanu. Kā izrādījies, notikusi arī gaļas pārstrāde, antisanitāros apstākļos saražotā produkcija arī tirgota. “Tie ir 1680 kilogrami pārtikas produktu, kas tika izņemti, šobrīd jau ir iznīcināti, nododot blakusproduktu pārstrādes uzņēmumā. Šajā gadījumā bija gan higiēnas pārkāpumi, gan produktu saderības jautājums šķērspiesārņojumus, arī personāla apmācība. Principā - visi pārtikas apriti reglamentējošie noteikumi bija pārkāpti,” saka Jānis Grosbārdis, PVD Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs.

Kā stāsta Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs, nelegālais uzņēmums darbojies vismaz kopš vasaras saražoto produkciju tirgojis no transporta līdzekļa, kurā neesot bijis ne saldētavas, ne aukstuma kameras. Pagasta centrā uzrunātie iedzīvotāji par nelegālo rūpalu gan īsti neko nezinot.

PVD, pirmkārt, jau pašu drošībai aicina iedzīvotājus neiegādāties nezināmas izcelsmes produktus, uz kuriem nav norāžu par izgatavotāju.

Ražotne gan neesot bijusi reģistrēta arī uzņēmumu reģistrā. Valsts darba inspekcijā (VDI) šorīt par šo gadījumu informācijas vēl nebija, bet kopumā Zemgalē ar nelegālo nodarbinātību nākoties saskarties visai bieži. “Tā joprojām ir, un šajā laikā, kad atsākās darbība, pēc ierobežojumiem aizvien vairāk tiek konstatēta nereģistrētā nodarbinātība, kas izpaužas divos veidos. Vai nu nav darba līguma, vai arī nav noziņots Valsts ieņēmumu dienestam,” atzīst Andris Saulītis, VDI Zemgales reģiona vadītājs.

PVD Codē atklātais nelegālais uzņēmums šogad esot pirmais Zemgales reģionā. Maksimālais sods, ko saņems nelegālais darbonis par pārkāpumiem Pārtikas aprites likumā, fiziskām personām ir 1500 eiro.


Foto: Freepik