“No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” 8. raidījumā izzināsim Gārseni

Raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” astotajā raidījumā ciemosimies Gārsenē – Sēlijas ciemā, kas atrodas Jēkabpils novadā un var lepoties ar baronu fon Budbergu dzimtas mantojumu – muižas kompleksu.

Ar muižas kungu māju – Gārsenes pili tuvāk iepazīstinās Gārsenes pils pārvaldniece Dace Geida. Gārsenietis Valdis Kalnietis parādīs savu seno lietu privātkolekciju “Solis sendienās”, bet Juris Brakovskis pastāstīs par Gārsenes dabas takām un velosacensībām, kuras jau tradicionāli pulcē riteņbraucējus no malu malām. Gārsenē dzīvo daudzi aktīva dzīvesveida piekritēji – viens no viņiem ir Andris Zībergs, kurš regulāri organizē dažādus pārgājienus. 

Vidusdaugavas televīzija skatītājus iepazīstina ar jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte”, kas ietver 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Raidījumu ciklā varēs iepazīt: Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birkineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas. 

8.raidījums būs skatāms:

ReTV kanālā otrdien, 21. februārī, pulksten 19:25, ar atkārtojumiem 22.februārī pl.12:00 un 26.februārī pl.16:00;

Vidusdaugavas televīzijas kanālā ceturtdien, 23.februārī, pulksten 19:30 ar atkārtojumiem plkst. 20:30, 21:30, piektdien, 24.februārī, ik stundu no plkst. 8:30 līdz 18:30, kā arī 25. un 26.februārī plkst. 11:30, 16:30 un 21:30.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast portālā www.jekabpilslaiks.lv, youtube.com/vdtvsizeti, facebook.com/jekabpilslaiks un citu sociālo tīklu profilos.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”. 

#SIF_MAF2022