“No Piena ceļa nākuši: Sēlijas identitāte” 2. raidījumā iepazīsim Bebreni

Raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” otrajā raidījumā izzināsim Bebreni – Sēlijas ciemu, kas atrodas Augšdaugavas novadā un var lepoties ar unikālu dabas vērtību – Dvietes palienēm, kā arī ar 19.gadsimta Bebrenes muižas ansambli. 

Sarunā ar Bebrenes pagasta pārvaldes vadītāju Benitu Štrausu izjutīsim Dvietes palieņu dabas mieru, kā arī uzzināsim, kas ir piektais gadalaiks. Kopā ar Bebrenes pagasta kultūras un tūrisma speciālisti Līgu Pauļuku iedarbināsim muižas vecās dzirnavas, izzināsim, kā radusies viena no pirmajām ciematiem veltītajām mājaslapām Latvijā, kā arī izjutīsim svētu klusumu Bebrenes Svētā Jāņa Kristītāja Romas katoļu baznīcā. Bebrenes vispārizglītojošās un profesionālās vidusskolas direktore Ērika Šaršune pastāstīs, kā tās ir – vadīt skolu bijušajā muižas kungu mājā. Savukārt rokdarbu kopā “Māra” aplūkosim zeķes un cimdus, kā arī izzināsim, kāda ir Bebrenes rokdarbnieču saistība ar Itālijas augsto modi.

Vidusdaugavas televīzija skatītājus iepazīstina ar jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte”, kas ietver 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Nesen pieņemtais Latviešu vēsturisko zemju likums, kurā Sēlija izdalīta atsevišķi no Zemgales un Latgales, radījis pilsoniskās sabiedrības aktivitātes vilni Sēlijā. Kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas”, kas apvieno vairāk nekā 30 Sēlijas lauku kopienas, veic apjomīgu kopienu izpētes darbu. 28 Sēlijas kopienām tapušas grafiskās identitātes zīmes un veiktas intervijas ar vietējiem iedzīvotājiem. 

Raidījumu ciklā “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” varēs iepazīt Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birkineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas. 

2.raidījums būs skatāms:

ReTV kanālā otrdien, 10. janvārī, pulksten 19:25, ar atkārtojumiem 11. janvārī pl.12:00 un 15. janvārī pl.16:00;

Vidusdaugavas televīzijas kanālā ceturtdien, 12.janvārī, pulksten 19:30 ar atkārtojumiem plkst. 20:30, 21:30, piektdien, 13. janvārī, ik stundu no plkst. 8:30 līdz 18:30, kā arī 14. un 15. janvārī plkst. 11:30, 16:30 un 21:30.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast portālā www.jekabpilslaiks.lv, youtube.com/vdtvsizeti, facebook.com/jekabpilslaiks un citu sociālo tīklu profilos.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”. 

#SIF_MAF2022