“No Piena ceļa nākuši: Sēlijas identitāte” 3. raidījumā izzināsim Kaldabruņu

Raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” trešajā raidījumā izzināsim Kaldabruņu – Sēlijas ciemu, kas atrodas Jēkabpils novada Rubenes pagastā. Tikai šeit ļaudis spēj aizdzīt prom negaisu ar auga palīdzību un iekausēt stiklā gabaliņu no Sēlijas dabas. Turklāt Kaldabruņa ir vieta, kur Jāņos nenoriet Saule.

Sarunā ar biedrības “Ūdenszīmes” vadītāju Ievu Jātnieci uzzināsim, ar kādām dabas bagātībām var lepoties Kaldabruņa, kas ir padebesis un kā ar tā palīdzību var aizraidīt prom lietus mākoņus. Stikla māksliniece Ingrīda Degtjarova parādīs, kā no stikla top skaistas rotaslietas un citi mākslas priekšmeti, savukārt uzņēmumā SIA “Uzkuri” uzzināsim, kā attīstās uzņēmējdarbība mazā lauku ciematā. Kopā ar Kaldabruņas iedzīvotāju Ilzi Ermansoni izjutīsim dabas mieru un apskatīsim vietu, kur Jāņos var vērot Sauli nenorietam. Tāpat ciemosimies Červonkas baznīcā, kas īpaša ar to, ka tajā kristīts dzejnieks Rainis.

Vidusdaugavas televīzija skatītājus iepazīstina ar jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte”, kas ietver 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Raidījumu ciklā varēs iepazīt: Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birkineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas. 

3.raidījums būs skatāms:

ReTV kanālā otrdien, 17. janvārī, pulksten 19:25, ar atkārtojumiem 18. janvārī pl.12:00 un 22. janvārī pl.16:00;

Vidusdaugavas televīzijas kanālā ceturtdien, 19.janvārī, pulksten 19:30 ar atkārtojumiem plkst. 20:30, 21:30, piektdien, 20. janvārī, ik stundu no plkst. 8:30 līdz 18:30, kā arī 21. un 22. janvārī plkst. 11:30, 16:30 un 21:30.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast portālā www.jekabpilslaiks.lv, youtube.com/vdtvsizeti, facebook.com/jekabpilslaiks un citu sociālo tīklu profilos.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”. 

#SIF_MAF2022