“No Piena ceļa nākuši: Sēlijas identitāte” 5. raidījumā apmeklēsim Birķineļus

Raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” piektajā raidījumā ciemosimies Birķineļos jeb Berķenelē – Sēlijas ciemā, kas atrodas Augšdaugavas novadā. 

Sarunā ar Augšdaugavas novada Kultūras pārvaldes vadītāju Ināru Mukāni uzzināsim, kāda bija izcilā latviešu dzejnieka Raiņa bērnība Birķineļos. Raiņa mājas Berķenelē galvenā speciāliste Eva Bogdāne pastāstīs par tūrisma iespējām šajā Raiņa gara apvītajā ciemā, savukārt Raiņa mājas Berķenelē direktore Inese Bērziņa ļaus ielūkoties Birķeneļu baznīcas vēsturē.

Vidusdaugavas televīzija skatītājus iepazīstina ar jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte”, kas ietver 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Raidījumu ciklā varēs iepazīt: Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birķineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas. 

5.raidījums būs skatāms:

ReTV kanālā otrdien, 31. janvārī, pulksten 19:25, ar atkārtojumiem 1. februārī pl.12:00 un 5.februārī pl.16:00;

Vidusdaugavas televīzijas kanālā ceturtdien, 2.februārī, pulksten 19:30 ar atkārtojumiem plkst. 20:30, 21:30, piektdien, 3.februārī, ik stundu no plkst. 8:30 līdz 18:30, kā arī 4. un 5.februārī plkst. 11:30, 16:30 un 21:30.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast portālā www.jekabpilslaiks.lv, youtube.com/vdtvsizeti, facebook.com/jekabpilslaiks un citu sociālo tīklu profilos.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”. 

#SIF_MAF2022