“No Piena ceļa nākuši: Sēlijas identitāte” 6. raidījumā ciemosimies Subatē

Raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” sestajā raidījumā ciemosimies Subatē – Sēlijas mazpilsētā, kas atrodas Augšdaugavas novadā, tiek dēvēta par lievenīšu pilsētiņu un ir īpaša ar unikālu koka arhitektūru. 

Raidījumā aplūkosim mazpilsētas vēsturisko centru, kas ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības piemineklis, iepazīsimies ar Fjodoru Koldovu, kurš saglabājis vēsturisko mantojumu, atjaunojot radinieces koka māju un savu īpašumu. Sarunā ar Subates luterāņu draudzes priekšnieci Inesi Ziediņu uzzināsim, ar ko īpaša Subates evaņģēliski luteriskā baznīca, savukārt pie Subates iedzīvotājas Ingas Krekeles izzināsim pirts noslēpumus.

Vidusdaugavas televīzija skatītājus iepazīstina ar jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte”, kas ietver 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Raidījumu ciklā varēs iepazīt: Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birkineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas. 

6.raidījums būs skatāms:

ReTV kanālā otrdien, 7. februārī, pulksten 19:25, ar atkārtojumiem 8.februārī pl.12:00 un 12.februārī pl.16:00;

Vidusdaugavas televīzijas kanālā ceturtdien, 9.februārī, pulksten 19:30 ar atkārtojumiem plkst. 20:30, 21:30, piektdien, 10.februārī, ik stundu no plkst. 8:30 līdz 18:30, kā arī 11. un 12.februārī plkst. 11:30, 16:30 un 21:30.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast portālā www.jekabpilslaiks.lv, youtube.com/vdtvsizeti, facebook.com/jekabpilslaiks un citu sociālo tīklu profilos.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”. 

#SIF_MAF2022