“No Piena ceļa nākuši: Sēlijas identitāte” 7. raidījumā iepazīsim Anceni

Raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši: Sēlija – identitāte” septītajā raidījumā iepazīsim Anceni – Sēlijas ciemu, kas atrodas Jēkabpils novadā un var lepoties ar daudziem, aktīviem uzņēmējiem un viedā ciema statusu.

Sarunā ar biedrības “Kopā – 2” vadītāju Santu Ašaku noskaidrosim, ko nozīmē viedais ciems un kā visātrāk var informēt par jaunumiem lielāko daļu vietējo iedzīvotāju. Ancenietis Jānis Subatiņš pastāstīs par Ancenes aktīvajiem uzņēmējiem, ar vienu no viņiem – Aini Čamānu iepazīsimies tuvāk. Savukārt sēļu tradicionālās mūzikas grupa “Krāce” parādīs, ka sēļi ir ne tikai čakli darbu darītāji, bet arī vareni dziedātāji.

Vidusdaugavas televīzija skatītājus iepazīstina ar jaunu raidījumu ciklu “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte”, kas ietver 12 videostāstus, katrā aplūkojot kādu no Sēlijas iedzīvotāju kopienām. Raidījumu ciklā varēs iepazīt: Dvieti, Bebreni, Kaldabruņu, Medumus, Birkineļus, Subati, Anceni, Gārseni, Leimaņus, Ērberģi, Pilskalni un Elkšņus. Sēlijas apceļošanā skatītājus pavadīs enerģiskā un harizmātiskā raidījumu cikla vadītāja Anda Svarāne, kura pati ir īsta sēliete – amatniecības centra “Rūme” keramiķe, mākslas pedagoģe, biedrības “Sēļu pūrs” līdere un sēļu tradicionālās mūzikas grupas “Krāce” dziedātāja no Zasas. 

7.raidījums būs skatāms:

ReTV kanālā otrdien, 14. februārī, pulksten 19:25, ar atkārtojumiem 15.februārī pl.12:00 un 19.februārī pl.16:00;

Vidusdaugavas televīzijas kanālā ceturtdien, 16.februārī, pulksten 19:30 ar atkārtojumiem plkst. 20:30, 21:30, piektdien, 17.februārī, ik stundu no plkst. 8:30 līdz 18:30, kā arī 18. un 19.februārī plkst. 11:30, 16:30 un 21:30.

Pēc katra raidījuma pārraides televīzijā tos varēs atrast portālā www.jekabpilslaiks.lv, youtube.com/vdtvsizeti, facebook.com/jekabpilslaiks un citu sociālo tīklu profilos.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījumu cikla “No Piena ceļa nākuši. Sēlija – identitāte” saturu atbild SIA “Vidusdaugavas televīzija”. 

#SIF_MAF2022