No saimniecībām zog augu aizsardzības līdzekļus

Lai arī lauku darbu sezona tikai sākumā, jau fiksēti vairāki zādzību gadījumi no zemnieku saimniecībām. Biedrība “Zemnieku saeima” informē, ka no saimniecībām, kas nodarbojas ar augkopību, tiek zagti augu aizsardzības līdzekļi, ņemot vērā to augsto cenu un pieprasījumu nelegālajā tirgū. Līdz šim zādzības konstatētas lielākoties zemnieku saimniecībās, kas atrodas Lietuvas pierobežā. 

“Atsevišķos gadījumos tur, kur tiek veiktas augu aizsardzības līdzekļu zādzības Lietuvas pierobežā, varbūt šo darbību veicēji arī paši nāk no Lietuvas, vēlāk varbūt arī šie produkti tiek realizēti Lietuvā, kur ir diezgan liels pelēkais tirgus,” saka biedrības “Zemnieku saeima” valdes loceklis Mārtiņš Trons.

Biedrība “Zemnieku saeima” norāda, ka tirgot un iegādāties izmantošanai augu aizsardzības līdzekļus drīkst tikai tie, kas saņēmuši speciālas atļaujas un jebkādas darbības melnajā tirgū ir kategoriski aizliegtas. Biedrība aicina lauksaimniekus, kā arī mazdārziņu īpašniekus augu aizsardzības līdzekļus iegādāties tikai no labi zināmiem tirgotājiem, pretī saņemot maksājumu apliecinošu dokumentu.

 Trons: “Pircējam, kas izvēlas kaut kādu lētāku produktu skaidrā, ir jāapzinās, ka tas var būt zagts, viltots, var būt tāds, kuram derīguma termiņš beidzies, vēl daudz un dažādi apstākļi, kāpēc varbūt ir vietā tas teiciens – “Skopais maksā divreiz”.”

Biedrībā piebilst, ka no saimniecībām tiek zagtas arī navigācijas iekārtas un degviela. Kā liecina “Zemnieku saeima” dati, šogad fiksēti jau vismaz pieci zādzību gadījumi. 

Biedrība aicina lauksaimniekus saimniecības apdrošināt, izvietot tajās videonovērošanas kameras, kā arī pievērst uzmanību tam, lai vietām, kur tiek glabāti augu aizsardzības līdzekļi, degviela vai navigācijas iekārtas, nebūtu iespējams piekļūt nepiederošām personām.Foto: Freepik; ilustratīvs