No tējas koka eļļas līdz salicilskābei: labākās sastāvdaļas šampūnam taukainiem matiem

Taukaini mati ir bieži sastopama matu slimība, kas rodas, kad galvas ādā izdalās pārāk daudz tauku jeb sebuma, kā rezultātā mati kļūst taukaini un vārgi. Sebuma pārmērīgu izdalīšanos var veicināt vairāki faktori, tostarp ģenētika, hormonu nelīdzsvarotība, uzturs un higiēnas paradumi. Lūk, kas Jums jāzina par taukainiem matiem un to, kā ar tiem cīnīties!


Taukainu matu cēloņi

  • Ģenētika: dažiem cilvēkiem ir lielāka nosliece uz taukainiem matiem nekā citiem to ģenētiskās uzbūves dēļ.
  • Hormonālās izmaiņas: viss, kas notiek pubertātes, grūtniecības un menopauzes laikā, var izraisīt tauku dziedzeru pastiprinātu eļļas veidošanos.
  • Uzturs: taukainu un pārstrādātu pārtikas produktu pārmērīga lietošana ikdienā arī var veicināt taukainu matu veidošanos.
  • Higiēnas paradumi: matu pārmērīga vai nepietiekama mazgāšana var izjaukt galvas ādas dabisko tauku līdzsvaru un izraisīt taukainu matu veidošanos.
  • Vides faktori: mitrums un karstums arī var izjaukt tauku līmeni galvas ādā.Ko Jūs varat darīt, lai cīnītos ar taukainiem matiem?

Regulāra mazgāšana var palīdzēt no galvas ādas noņemt lieko eļļu un netīrumus. Izmantojiet maigu, attīrošu šampūnu, kas ir īpaši izstrādāts taukainiem matiem, lai novērstu galvas ādas atbrīvošanu no dabiskajām eļļām. K18 matu kopšanas līdzekļi piedāvā šādus šampūnus, tāpēc, ja cīnaties ar taukainu galvas ādu, apsveriet iespēju iegādāties kādu no produktiem.

Izvairieties no karsta ūdens, labāk mazgājiet matus remdenā ūdenī. Lietojiet mazāk matu ieveidošanas līdzekļus, jo tie var apgrūtināt matus un padarīt taukainus. Mēģiniet izmantot vieglus kopšanas produktus vai izvairieties no tiem vispār. Pieskaršanās matiem var pārnest eļļu no rokām uz galvas ādu, tādējādi palielinot tauku veidošanos, tāpēc neaiztieciet tos. Apsveriet iespēju izmantot sauso šampūnu, jo starp mazgāšanas reizēm sausais šampūns var palīdzēt absorbēt lieko eļļu.


Tējas koka eļļa - Lielisks risinājums taukainiem matiem 

Tējas koka eļļa ir dabiska sastāvdaļa, kas ir ieguvusi popularitāti, pateicoties tās daudzajām priekšrocībām matiem un galvas ādai. Eļļai piemīt dabiskas savelkošas īpašības, kas var palīdzēt regulēt galvas ādas tauku veidošanos, samazinot lieko tauku uzkrāšanos. Kā arī tējas koka eļļa nomierina galvas ādu, kad tā niez un cīnās ar blaugznām, kuras bieži vien ir saistītas ar taukainiem matiem. Tējas koka eļļa var palīdzēt uzlabot matu tekstūru un piešķirt matiem spīdumu, padarot tos veselīgākus un dzīvīgākus.

Varat pievienot dažus pilienus tējas koka eļļas šampūnam vai kondicionierim, lai gūtu labumu. Vai arī varat dažus pilienus sajuakt ar kādu citu eļļu, piemēram, kokosriekstu un uzklāt uz galvas ādas. Paturiet to kādu laiku un pēc tam izmazgājiet ar šampūnu.


Salicilskābe - Populāra izvēle, lai palīdzētu samazināt pārmērīgu matu taukainību

Salicilskābe ir beta hidroksi skābe, ko parasti izmanto ādas kopšanas līdzekļos, lai nolobītu atmirušās ādas šūnas un atbrīvotu poras. Tomēr to var izmantot arī, lai palīdzētu samazināt pārmērīgu matu taukainību.

Salicilskābe iedarbojas, noārdot sebumu. Tas palīdz atslogot matu folikulus un noņemt lieko eļļu, kas var izraisīt taukainu izskatu. Turklāt salicilskābei piemīt pretiekaisuma īpašības, kas var palīdzēt nomierināt galvas ādas kairinājumu.

Lai izmantotu salicilskābi taukainiem matiem, to parasti iekļauj šampūnos vai galvas ādas kopšanas līdzekļos. Šie produkti jālieto regulāri, lai panāktu vislabākos rezultātus. Svarīgi atzīmēt, ka salicilskābe var arī sausināt ādu, tāpēc ir svarīgi lietot kondicionieri, lai saglabātu matu mitrināšanu.

Lai gan salicilskābe var efektīvi mazināt pārmērīgu matu taukainību, pirms tās lietošanas ir svarīgi konsultēties ar dermatologu vai matu kopšanas speciālistu. Atcerieties, ka šampūns taukainiem matiem var palīdzēt atrisinātāt Jūsu matu problēmas!


#reklāma