No trušiem līdz kamielim

Esam ciemos pie Silvara Dumpja - saimnieka mini zoo “Karlīnas”. Viņš mini zoo izveidoja pirms trim gadiem. Šeit var redzēt kamieli, alpakas, lamas, murkšķi, vēl un vēl. Nosaukums ir tāpēc, ka meitu sauc Karlīna. “Pats esmu izmācījies par vetārsta asistentu, kādreiz pastrādāju Dānijā. Esmu strādājis arī Rīgā, tad izdomāju, ka gribu ko savu. Tas ir mans bērnības hobijs, kas šobrīd ir darbs. Es nenāku šeit kā uz darbu, bet gan kā uz izklaidi. Mēs kādreiz bijām tādā biedrībā “Trusis un citi”. Audzējām trušus, tad cilvēki prasīja, vai nevar atbraukt apskatīties. Likās dīvaini, ka viņi brauks skatīties tikai trušus. Tad nopirkām kazas, tagad esam tikuši līdz kamielim. Tā bija dāvana uz Jauno gadu. Paziņām Latgales pusē ir mini zoo, kur arī ir kamieļi, tad pagāšgad piedzima Aldžons, tad jau mēs viņu rezervējām. Dzimis Latvijā un tagad ir pie mums kādu pusgadu.”

Silvars saka, lai viss izskatītos tiešām skaisti, ir jāiegulda ļoti liels un smags darbs. “Diena sākas no rīta astoņos, citreiz beidzas desmitos, jo dzīvnieku ir daudz. Cilvēki pēdējā laikā arī paliek arvien vairāk. Varu teikt, ka esam jau populārs mini zoo. Ir dienas, ka cilvēku ir tik daudz, ka netiekam galā, bet cenšamies. Cilvēki ir saprotoši, jo šeit mums nav strādnieku. Sieva strādā valsts darbā, pa darba dienām viņas nav mājās. Var teikt, es cenšos viens pats tikt galā. Šodien ir lietaina diena, varbūt viss izskatās drūmāk, bet mēs ļoti strādājam gan pie tīrības, gan pie dzīvnieku veselības, gan priekš vitamīniem. Ja kaut kādi veterinārie pakalpojumi, mēs nežēlojam.”

Silvars stāsta par kamieli: “Tagad jau viņš ir pieradis. No sākuma mēģināja mani nogāzt no kājām. Īstenībā kamielis atpazīst saimnieku, pēc tam pieķeras. Protams, iepriekš bija cits saimnieks, mums no sākuma gāja traki. Viņš man reāli skrēja virsū, spēra. Bija mēnesis, ka pie viņa vispār negāju iekšā. Tagad esmu saņēmies, tagad viņš neko vairs nedara. Augs līdz četru gadu vecumam.”

Vēl ir jūras cūciņas, zosis, pīles, melns gailis, vāveres, nūtrijas, zelta fazāns un tītars. Tikai trīs gadi, lai šo visu uzbūvētu, bet Silvaram plānos ir vēl paplašināties. Nākotnē vēlas ierīkot vēlvienu aploku, kur kā viņš smejas, būs pansionāts, jeb vieta vecākiem dzīvniekiem, bet tas nenozīmē, ka sliktāk.