No uguns nelaimes naktī paglābj dūmu detektors

Kopš šī gada sākuma visos mājokļos jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem un kā liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pieredze, pateicoties šai mazajai ierīcei aizvien biežāk izdodas glābt cilvēku dzīvības un pasargāt īpašumus. Arī aizvadītajā naktī, pateicoties dūmu detektoram, kādā daudzdzīvokļu namā Valmierā uguns dzīvoklī nenodarīja lielus postījumus.

Aizvadītajā naktī īsi pēc pusnakts Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma izsaukumu uz Voldemāra Baloža ielu Valmierā, kur daudzdzīvokļu mājā otrajā stāvā 2 kvadrātmetru platībā bija aizdegušies virtuves skapīši.

Sadzirdot dūmu detektora signālu, dzīvokļa iemītnieki nekavējoties izsauca glābšanas dienestu, kā arī paši devās modināt kaimiņus.

Notikuma brīdī glābēji no mājas evakuēja 9 cilvēkus. Šādās situācijās, kad ugunsnelaime ir izcēlusies daudzdzīvokļu namā viens no glābēju uzdevumiem arī ir zvanīt pie apkārtējo dzīvokļu durvīm un informēt iemītniekus par notiekošo vai nepieciešamības gadījumā aicināt īpašumu atstāt.

Savā īpašumā atgriezties varēs tiklīdz to ļaus atbildīgie dienesti. Jāpiemin, ka aizvadītās nakts notikums Valmierā ir kārtējais pierādījums tam, ka dūmu detektors spēj glābt dzīvības, īpaši nakts stundās. Taču, tiekoties ar cilvēkiem, glābēji secinājuši, ka ir ļaudis, kuri detektorus ir iegādājušies, taču nav uzstādījuši.

Glābšanas dienests arī atgādina, lai detektors tiešām kalpotu, laiku palaikam nepieciešams pārbaudīt vai tam pievienotā baterija ir darba kārtībā.