No Valmieras attālāk dzīvojošajiem noskaņojums dažāds

Agrā rītā durvis bija vēruši vēlēšanu iecirkņi, Mazsalacā vēl gana kluss un mierīgs. Daži sastaptie iedzīvotāji pauž, ka viņiem ir bažas, kāda būs dzīve lielajā novadā. Mazsalaca reiz jau bija Valmieras rajonā. Nav pārliecības, ka arī turpmāk būs daudz ieguvumu.

 “Man mamma bija kādreiz Mazsalacas pilsētas priekšsēdētāja. Es atceros, kā viņa brauca uz Valmieru cīnīties pēc naudas, lai mums te kaut kas notiktu. Te būs taisni tas pats,” pauž Andris Sirmulis, mazsalacietis.

Uzrunātie mazsalacieši arī atzīst - nav bijis grūti izdomāt, par ko balsot. Vērtēti ir gan darbi, gan cilvēki kā personības. Būtiski arī, lai mazsalacieši būtu pārstāvēti jaunajā sasaukumā.

No Mazsalacas tālāk ceļš veda uz Rūjienu. Tur rosība jau krietni lielāka. Darbojas tirgus. Arī pie vēlēšanu iecirkņa kustība nepārtraukta. Lai gan no jaunveidojamā novada centra Valmieras Rūjiena tāpat kā Mazsalaca atrodas vairāk nekā 40 kilometru attālumā, te noskaņojums par atkal apvienošanos daudz optimistiskāks.

Rūjieniete Velga Bočaka saka: “Es domāju, ka nekas slikts. Noteikti, ka labi. Kādreiz jau bijām diezgan liels Valmieras rajons, gandrīz tas pats jau arī ir. Nebija slikti.”

 “Nē, bailes nemaz nav. Mēs jau tikai pie Valkas negribējām. Kur mēs gribējām, tur mēs tikām. Rajons jau tāpat bija, mēs jau pieraduši pie Valmieras rajona esam,” atzīst Valdis Zvirbulis.

Lai gan jau tuvu pie Igaunijas robežas, bet tālu no Valmieras, vairāk nekā 60 kilometrus, neitrāls noskaņojums ir Rūjienas novada Ipiķu pagasta iedzīvotājiem. Pagasts ir viens no mazākajiem Latvijā, arī iedzīvotāju te pavisam nedaudz.

Ipiķu iedzīvotāja Dzidra: “Pilsētām lauki nav nekad interesējuši, paši kuļas, kā māk. Kas strādā, kas dzer. Ja Rūjienai neinteresē, vai tad Valmierai būs kāda interese?”

Ipiķos satiktie apzinās, ka ir nomale. Esot gan žēl noskatīties, kā tukšās mājas sabrūk, taču, ja ir attālinātās darba iespējas, tad varbūt kāds vēl te atgriezīsies vai uzsāks dzīvi no jauna. Bet par to, kādi būs vai nebūs labumi no lielā Valmieras novada, tas jau būs atkarīgs ne tikai no ievēlētājiem deputātiem, bet arī valsts politikas kopumā.


Foto: Santa Ādamsone