Nodeg ģitāru muzejs; īpašnieks “nenokar degunu”

Ģitāru darbnīcas īpašnieka Jāņa Kuzminska pagalmā kopā ar radiem un draugiem notikusi talka. Tur novākti gruveši, kas palikuši pēc ugunsgrēkā sadegušās ģitāru darbnīcas un tajā esošā muzeja. 

Lai arī šoreiz par kopā būšanas iemeslu kļuvusi nelaime, katrs priekšmets, kas tiek atrasts ogļu kaudzēs, klātesošos modina gaišas atmiņas. To vidū apdegušās plates, deformējusies, bet savas aprises saglabājusi Rēzeknes novada balva “Gada uzņēmums”, dažādu valstu monētas, kas tika iemūrētas darbnīcas fundamentā iesvētīšanas brīdī.

Jānis atzīst, ka ģimene, kad izcēlās ugunsgrēks, bija mājās. Pēc elektrības pazušanas, viņš aizgāja pārbaudīt elektrības skapi, bet tad pamanīja dūmus, kas nāca no darbnīcas puses.

Ugunsgrēkā sadega viss, kas bija darbnīca un muzejā, tostarp darba galdi, instrumenti, aparatūra, kā arī eksponāti – ģitāras un citi muzikālie instrumenti. Jānim ir žēl, ka viss, kas 20 gadu garumā krājies, ir zudis.

Ģitāra darbnīcas īpašnieka sieva stāsta, ka viņi ir pozitīvi noskaņoti cilvēki un, pēc tūristu atstātās pozitīvās auras, ir degsme tiekties uz priekšu. Jānis pateicas visiem, kas šajā grūtajā brīdī sniedz ģimenei atbalstu – ģitāru izgatavošana tiks turpināta, kā arī ar laiku plānots atjaunot arī darbnīcu un muzeju.