Noskaidrota Limbažu skolas nomelnotāja

Valsts policija noskaidrojusi personu, kura izplatījusi nepatiesu informāciju par Limbažu vidusskolu, kur kādam bērnam pret paša gribu it kā esot veikts Covid-19 tests. Bērna māte gan pagaidām paskaidrojumus policijā nav sniegusi, bet aizvien turpina paust savu negatīvo nostāju pret skolu sociālajos medijos.

Par sievieti, kura joprojām vēsta par Covid-19 testa veikšanu pret viņas un viņas meitas gribu, policija ierosinājusi resorisko pārbaudi. ReTV Ziņām policija saka - nekas neliecina, ka pret bērnu varētu būt vērsta jebkāda veida vardarbība, jo visās skolās bērnu testēšanai tiek izmantoti tikai siekalu testi. “Tiek pieņemti paskaidrojumi no personām, tāpat identificēta bērna māte, kura šīs ziņas internetā izplata. Patlaban māte pati nav vērsusies policijā, nekādus paskaidrojumus arī nav sniegusi,” skaidro Zane Vaskāne, Valsts policijas pārstāve.

Pirmo maldinošo video, aizklājot seju, bērna māte sociālajos medijos publicēja 2. septembrī, bet jau 4. septembrī viņa bija gatava publiski atklāt savu seju un personību. Tikmēr Limbažu vidusskolas direktors ReTV Ziņām stāsta, ka pēc vēršanās policijā draudus vairs nav saņēmis - tādi bija vien pirmajās mācību dienās. Tikmēr astoņus gadus vecās meitenes klase uzreiz pēc skolas atsākšanās un testu veikšanas atrodas karantīnā, mācās attālināti, jo kādam no bērniem atklāts vīruss. “Viss ir mierīgi, nekas tāds nenotiek, tā kā arī pēc šī te pēdējā video, kas tika ievietots sociālajos medijos sestdien...” saka Ziedonis Rubezis, Limbažu vidusskolas direktors.

Direktors stāsta, ka attālināto mācību laikā saziņu ar bērnu, kura māte turpina publiskoties, veic klases audzinātāja. Kamēr skola neatklāj bērna un viņa mātes personību, pati māte identitāti neslēpj. Skolas vadītājs tikai nosaka - pēc karantīnas, ja ģimene to vēlēsies, bērns varēs, viņam arī vajadzētu atgriezties skolā. “Bērnam jānāk skolā un jāmācās. Kā jau es iepriekš arī minēju, man, piemēram, arī nav tādas simtprocentīgas pārliecības, vai tas bērns to visu arī zina, jo ir vēl tomēr pietiekoši mazs. Jebkurā gadījumā bērns nāk skolā, bērns mācās,” pauž Ziedonis Rubezis.

Valsts policijā ReTV Ziņas informēja, ka par viltus ziņu izplatīšanu un goda un cieņas aizskaršanu personai var piemērot administratīvo sodu vai pat kriminālatbildību par sīko huligānismu. Tikmēr sieviete publiski kopā ar kādu viņas aizstāvi turpina stāstīt par, viņasprāt, agresīvo rīcību no testētāju puses. 


Foto: Freepik