Noslēdzas rikšotāju zirgu sacensību sezona

Ar “Latgales kausa 2020” izcīņu Ciblas novada Pušmucovā noslēgusies rikšotāju zirgu sacensību sezona. Rikšotāji no visas Latvijas un ārvalstīm sacenšas jau 15 gadu garumā, taču pandēmijas dēļ noslēdzošajās sacensībās piedalījās tikai vietējie sportisti un pirmo reizi rikšotāju zirgu sacensību ceļojošo kausu izcīnīja sportiste no Viļakas novada.

Šogad rikšotāju zirgu sacensību norisi ietekmēja Covid-19 izplatība, sacensību skaits Latvijā bija mazāks, nekā citus gadus, izpalika arī kausu izcīņas Baltijas līmenī. “Mēs nevaram uz Lietuvu, nevaram uz Baltijas kausu aizbraukt, jo sākās pašizolācija, ” stāsta rikšotāju zirgu sacensību organizatore Inese Ruskule.

Latvijas rikšotāji ik gadu veiksmīgi sacenšas arī ar Skandināvijas zirgiem, tomēr aizvien vietējā līmenī ir kur augt: trūkst labi aprīkotu skrejceļu, pārsvarā tie ir pļavās ar zālāju pamatā. Pēdējos gados gan sportistu pulks paplašinās.

Latgales rikšotāju zirgu sacensību ceļojošais kauss Viļakas novadā nonāca pirmo reizi, līdz šim laureātu vidū bija sportisti no Balviem, Ciblas, Krāslavas, Ludzas un Dagdas. Rikšotāju zirgu sacensību sezona ir noslēgusies un nākamā tikšanās Ciblas novada Pušmucovā gaidāma pavasarī.