Noslēdzies Ventspils mākslinieku plenērs

Noslēdzies Ventspils muzeja rīkotais mākslinieku plenērs, kurš šogad norisinājās jau vienpadsmito reizi. Šogad gan nedaudz savādāk nekā citas reizes, jo nepiedalījās starptautiski māklinieki, kā arī plenērs norisinājās par trīs dienām mazāk nekā ierasts.

Ieva Rupenheite, Ventspils Muzeja projektu daļas vadītāja, izstādes kuratore: “Tradīcija aizsākās 2010. gadā, kad Ventspilī notika Kurzemes mākslas dienas. Tad radās doma atjaunināt kādreiz jau notikušo tradīciju pilsētā organizēt glezniecības plenēru. Un muzejs bija arī tas iniciators un organizators, kas ar to nodarbojās.”

Ikreiz plenērā piedalās citi mākslinieki - tas ir arī viens no galvenajiem noteikumiem. Muzejs piesaistījis arī kuratori Sarmīti Cauni, kura palīdz gan praktiski, gan arī izvēlēties autorus. 

Sarmīte Caune, plenēra kuratore: “Šogad ir īsāks laiks - parasti ir no sestdienas līdz sestdienai. Šogad ir mazliet saīsināts un nav mākslinieki no citām valstīm.”

Māksliniekiem darbi tapa brīvā dabā, bet tika gleznots arī telpās. Viņiem ir dota brīva vaļa, ko tad savos darbos vēlas atspoguļot. Visbiežāk tā ir jūra, osta un mols. Ventspils muzeja rīkotajā plenērā mākslinieku darbi tiek izstādīti muzeja telpās, lai ts varētu apskatīt ikviens interesents.

Šo gadu laikā ir piedalījušies jau 80 mākslinieki un viņu darbi ir papildinājuši muzeja krātuvi kopumā ar 107 mūsdienu mākslas darbiem.