Nosvin Zemessardzes 3. Latgales brigādes 30. gadadienu

Laikā, kad Latvija gatavojas valsts aizsardzības dienestam, Zemessardze svin kādu īpašu gadadienu un ir gatava uzņemt savās rindās jaunus biedrus. Rēzeknē, atzīmējot Zemessardzes 3. Latgales brigādes 30 gadu pastāvēšanas jubileju, svētki nosvinēti vērienīgi. 

Zemessardzes 3.Latgales brigādes sastāvā ir seši bataljoni no Jēkabpils, Daugavpils, Preiļiem, Aizkraukles, Rēzeknes un Rēzeknes novada. Lai arī gadu gaitā to skārušas dažādas reorganizācijas, štābs vienmēr ir atradies Rēzeknē, tāpat nemainīgs bijis brigādes sastāvā esošais bataljonu skaits. “Tas ir ļoti svarīgi, ka jau 90. gadu sākumā Latgales sirdī - Rēzeknē - bija izveidots štābs, kas apvienoja sevī vairākas vienības un arī turpina šo darīt arī pašlaik. Un mēs arī ceram, ka arvien vairāk jaunie cilvēki, Latvijas pilsoņi, nāks un atbalstīs Zemessardzi, stāsies mūsu rindās,” stāsta Zemessardzes 3.Latgales brigādes komandieris, pulkvedis Gunārs Vizulis.

Pulkvedis Gunārs Vizulis ir Zemessardzes 3. Latgales brigādes komandieris jau trīs gadus. Viņš atzīst, ka darba ikdiena ir izaicinājumiem pilna, jo sevišķi pēdējo mēnešu laikā, kad Krievija īsteno karadarbību Ukrainā. Tas motivējis daudzus Latvijas iedzīvotājus papildināt Zemessardzes rindas. Gunārs Vizulis saka: “30 gadus atpakaļ, protams, cilvēku vēlme aizsargāt savu valsti bija, manuprāt, krietni lielāka. Pārsvarā tie bija jau gados, brieduši cilvēki, kuriem bija ap 30 plus. Ja salīdzinām tagadējo situāciju, tad, protams, mēs esam diezgan, un man ir prieks par to, ka mēs esam diezgan jauni. Mēs ejam uz priekšu, mēs attīstām gan infrastruktūru, gan savu ieroču sistēmas, gan zināšanas.”

Svētku dienā īpaši godināti tie zemessargi-veterāni, kas Zemessardzē dienējuši visus 30 gadus. Starp viņiem arī Rēzeknes novada Lendžu pagasta iedzīvotājs Vilhelms Butlers, kuru kļūt par zemessargu mudināja vēlme aizsargāt savu ģimeni un valsti.

Zemessardzes 3. Latgales brigādes 30. gadadienas pasākums noslēdzās ar zemessargu un jaunsargu gājienu, kā arī militārās tehnikas parādi, kas izpelnījās vislielāko iedzīvotāju interesi.

Arī šī Zemessardzes brigāde ir gatava uzņemt savās rindās vairāk biedru, ņemot vērā faktu, ka Latvija gatavojas valsts aizsardzības dienestam.


#SIF_NVZ2022