Notver dzērājšoferi ar 3.14 promilēm - pretojas un draud

3.14 promiles - tik lielā reibumā vakar aizturēts kāds autovadītājs Valmierā, kurš bija agresīvs, draudēja. Beigās policijai nācās pielietot spēku, uzliekot vīrietim roku dzelžus. Šis ir viens no pirmajiem gadījumiem šajā gadā, kad aizturēts vadītājs ar tik lielām promilēm. 

Par to, ka Valmierā brauc auto, kur pie stūres noteikti ir reibumā esošs šoferis, policijai ziņoja iedzīvotāji. Ekipāža ātri vien atrada aizdomīgo braucamrīku, tad sekoja gandrīz vai trillera cienīgs stāsts. “Vīrietis gāja virsū policijas darbiniekam ar savilktām roku dūrēm, policijas darbiniekiem nācās atkāpties. Turpināja izteikt draudus par izrēķināšanos. Policijas darbinieki vairākkārt lika pārtraukt viņam šīs darbības, viņš uz to nereaģēja. Tika pieņemts lēmums, lai nenodarītu kaitējumu policijas darbiniekiem un arī vīrietis pats nenodarītu kaitējumu sev, pielietot speciālos cīņas paņēmienus un arī speciālos līdzekļus - roku dzelžus,” stāsta Jānis Bagāts, Valsts policijas Valmieras iecirkņa Kārtības policijas priekšnieks.

Sods par auto vadīšanu alkohola reibumā būtu mazāks, taču vīrietis pretojās un draudēja policijas darbiniekiem, atteicās veikt izelpas pārbaudi. “Aizturēšana tad notika jau blakus esošajā pļavā. Kā jau es minēju, viņš nāca virsū ar savilktām dūrēm, draudēja izrēķināties, policijas darbiniekiem nācās atkāpties, lai sevi varētu aizstāvēt. Tad izdevīgā brīdī, kad otrs policijas darbinieks pienāca klāt, tad arī šī aizturēšana notika.”

Lai savaldītu agresīvo vadītāju, palīgā kolēģiem atsteidzās otra ekipāža. “Neilgi pēc šīs nepakļaušanās piebrauca otra policijas ekipāža, vīrietis tika nogādāts Vidzemes slimnīcā alkohola koncentrācijas noteikšanai asinīs. Pēc šīs procedūras tika konstatēts, ka vīrieša asinīs ir 3.14 promiles alkohola.”

Pēc mediķu sacītā ReTV Ziņām - pēc tik liela alkohola daudzuma asinīs cilvēks praktiski ir neadekvātā stāvoklī. Agresīvais vīrietis nodarījis arī netīšus postījumus policijas automašīnai. “Viņš bija bravūrīgs, tāda normāla cilvēku komunikācija nebija iespējama. Tikai draudi, nepakļaušanās. Patvaļīgi izkāpa ārā no dienesta transportlīdzekļa un devās prom. Ārā kāpjot, arī nedaudz tika netīšām bojāta policijas automašīna, dekoratīvā līste tika norauta,” norāda Jānis Bagāts.

Pret vīrieti sākti divi administratīvie procesi - Par nepakļaušanos policistiem, vadītājam tiks piemērots sods līdz 140 naudas vienībām jeb līdz 700 eiro. Par braukšanu reibumā - no 1200 eiro līdz 2400 eiro, kā arī tiesību atņemšanu uz pieciem gadiem. 


Foto: Freepik