Novada centros vēlētāji visaktīvākie

Jaunizveidotais Ogres novads pēc iedzīvotāju skaita ir lielākais Latvijā. Šeit ievēlēti 23 deputāti. 13 balsis ieguva līdz šim pie varas esošā partiju apvienība no Nacionālās apvienības, Latvijas Zemnieku savienības un Latvijas Zaļās partijas. Saraksta līderis Egils Helmanis, visticamāk, turpinās darbu kā jaunizveidotā Ogres novada mērs. 

Uz ielas uzrunātie iedzīvotāji ar vēlēšanu rezultātiem ir apmierināti. “Es domāju, ka tas ir labi. Viņi zina savu iesākto darbu, tas, kas ir šeit jāizdara, jāuzlabo. Un es domāju, ka viņi to arī izdarīs,” pauž ogrēniete Inga.

“Acīmredzot, liela daļa Ogres iedzīvotāju domā, ka tas notiek pareizi. Neskatījos reklāmas, es atļāvos izvērtēt pēc tā, ko es redzu pilsētā, kāda attieksme ir un tikai pēc saviem vizuālajiem novērtējumiem un pēc padarītajiem darbiem, nevis publiskām reklāmām,” stāsta ogrēniete Liene.

Publisko norišu vērtētāja Laura Minskere norāda, ka vēlēšanu rezultāti parāda iedzīvotāju apmierinātību ar pašvaldības darbu, un, izdarot izvēli, vēlētājs fokusējas uz saimnieciskām lietām, ne uz politisko arēnu. “Un tas ir tāds Latvijas fenomens, ka šie skandāli ne vienmēr ir tie, kas nosaka cilvēku izvēli. Cilvēki ir kūtri un arī baidās kaut ko mainīt, ja viņi ir daudz maz apmierināti ar esošo situāciju. Viņiem nebija spilgta motivācija kaut ko mainīt.”

Jaunajā Ogres novadā, ko veido bijušais Ogres, Ikšķiles, Ķeguma un Lielvārdes novads, visaktīvāk balsojuši tieši ogrēnieši. Laura Minskere uzsver - politiskie līderi citos novados nav mobilizējuši savu vēlētāju. “Ir tāda pasivitāte, nolemtība - ko tad nu, tāpat mēs neko vairs nevaram ietekmēt. Un atkal jāsaka, ka Ogres novadā vēlētāji rīkojušies ļoti līdzīgi kā citos novados, kad novada centrā vēlētāji bijuši aktīvāki, savukārt tās perifērijas vēlētāji, nu, tās saucamās perifērijas vēlētāji, nemaz neatnāca uz vēlēšanām.”

Atlikušās desmit deputātu vietas Ogres novadā dala piecas partijas, katra no tām ieguvusi divas vietas. “Jaunā vienotība”, “Kustība “Par!””, “Latvijas attīstībai” un Vidzemes partijas apvienotais saraksts, Latvijas Reģionu apvienība un “Nacionālā savienība “Taisnīgums””.  Tikmēr Ogres mērs Egils Helmanis norāda, lai arī iegūts vairākums jaunajā domes sasaukumā, sarunas būs ar visām ievēlētajām partijām. “Tas nekas, ka mums ir pārsvars. Mūs būs visi tie, kas ir gatavi strādāt. Tie, kas ir orientēti uz darbu, nevis uz citu nomelnošanu vai skabargas meklēšanu. Visi tie būs komandā, un mēs strādāsim kopā.”

Egils Helmanis norāda, ka svarīgākais būs vienoties par sabalansētu attīstību gan pilsētās, gan lauku teritorijās, saglabājot visas pagastu skolas.


Foto: Santa Ādamsone